fbpx

V Petržalke rozhodol gól z pokutového kopu

Jediný gólový moment rozhodol o osude dnešného druholigového stretnutia v Petržalke, kde sa predstavilo naše A-mužstvo. Po stredajšom víťazstve v 2. kole Slovnaft Cupu v Martine sme dnes prehrali po góle z pokutového kopu v závere prvého polčasu.

V Petržalke sme nastúpili bez štyroch zranených opôr – Grešák, Andrić, Matallana, Legnani. Naopak, v útoku sa v našom drese predstavil 23-ročný Richard Šesták. Odchovanec akadémie MŠK Žilina naposledy pôsobil v rakúskom ASK Kleinneusiedl.

V prvom polčase boli domáci lepším tímom. V 24. minúte sa v dobrej pozícii pred Vavrúšom ocitol Jedinák, no namieril iba do stredu brány. V 35. minúte spálili domáci tutovku, keď z hranice jedenástky prestrelili našu svätyňu. O štyri minúty na to sme zastavili prenikajúceho hráča iba za cenu faulu v šestnástke a Václav z bieleho bodu rozvlnil sieť – 1:0. V 45. minúte sme zahrávali priamy kop z hranice pokutového územia, ten však skončil iba na múre. V druhom polčase sa hra vyrovnala a viac z hry sme už mali my. V 64. minúte však musel zasiahnuť pozorný Vavrúš, ktorý zmaril šancu Petržalčanov. Príležitosť na vyrovnanie mal Šesták, avšak domácu sieť nerozvlnil. Nepochodili ani v 74. minúte domáci, keď netrafili medzi tri žrde a tak sa na najtesnejšom víťazstve hostiteľov už nič nezmenilo.

FC Petržalka – FK Poprad 1:0 (1:0)

Gól: 39. Václav (z 11 m).

Pred 692 divákmi rozhodoval Nemček.

ŽK: Gembický – Kuc, Rumanský.

FK POPRAD: Vavrúš – Seb. Jurčišin, Kočik, Kuc, Luterán – Gallovič, Sv. Jurčišin, Hurný, Rumanský – Budinský, Šesták (80. Dáv. Maliňák).

V Petržalke sme prehrali po góle z pokutového kopu

Hlasy po zápase

Stanislav Ďuriš (tréner FK Poprad): „V prvom polčase bola Petržalka jednoznačne lepšia, vytvárala si gólové šance. Strácali sme ľahké lopty, neboli sme kompaktní. Súper sa poľahky dostával do gólových šancí. Podržal nás brankár Vavrúš, ale potom sme inkasovali z penalty. V druhom polčase sme predviedli inú hru, začali sme lepšie kombinovať. Zmenili sme rozostavenie, boli sme lepší ako Petržalka. Mali sme jednu čistú gólovú šancu, ktorú Šesták nepremenil. Petržalka zaslúžene vyhrala. Pre svalové zranenia nám chýbali až štyria skúsení hráči – Andrić, Grešák, Oscar a Arthur. Naopak, novým hráčom je Šesták, ktorý k nám prichádza na prestup.“