Dnes o 10:30 sme sa za daždivého počasia predstavili v prípravnom zápase na pôde MFK Tatran Liptovský Mikuláš. Stretnutie malo pre FK POPRAD vniesť viac svetla do plánovaných úprav kádra a preto v ňom dostali šancu hneď niekoľkí zaujímaví adepti na miesto v popradskom kádri.

Lukáš Urbanič - FK POPRAD
Lukáš Urbanič – FK POPRAD

Do prvého polčasu sme naskočili v zostave Kolenka(BR), Tomáš Gajan, Erik Šuľa, Jakub Hric, Slavomír Kica, Miroslav Daško, Samuel Lipták, Radoslav Človečko, Michal Horodník, Jozef Kapláň, Daniel Dubec. V ďalšej časti hry sa ukázali aj Vlado Palša, Marián Ferenc, Jakub Vígľaš, Lukáš Urbanič, Dávid Gallovič, Marko Lukáč, Štefan Holiš, Vladyslav Apostoliuk a Vladimír Kúkoľ.

Vladyslav Apostoliuk - FK POPRAD
Vladyslav Apostoliuk – FK POPRAD

Celkom ôsmi hráči dnes prvýkrát nastúpili v drese seniorského Popradu a na základe ich výkonov bude realizačný tím a vedenie posudzovať ich ďalšie pôsobenie v FK POPRAD.

Prípravný zápas na derby pôde priniesol šance na oboch stranách a súper, počas miernej prevahy v prvom polčase, dokázal v rýchlom slede dvakrát skórovať. Nepriaznivé skóre však ešte pred polčasom zmiernil Dubec peknou strelou z blízkosti šestnástich metrov.

Daniel Dubec

Druhý polčas patril gólovo iba Popradu a vďaka dvom presným zásahom Štefana Holiša sme sa napokon radovali z výsledku, ktorý sme otočili v náš prospech.

Futbalové Slovensko dnes ráno prekvapil denník Šport, ktorý priniesol informáciu o tom, že za popradské farby bude bojovať od novej sezóny bývalý reprezentant Slovenska, účastník MS 2010 v JAR – Kamil Kopúnek. Popradské rady tak posilní ďalší hráč so skúsenosťami s reprezentáciou na najvyššom fóre. Prezident klubu, Roman Dvorčák, dnes príchod a dohodu s Kamilom Kopúnkom potvrdil.

Prezident FK POPRAD, Roman Dvorčák, prítomný na dnešnom zápase v Liptovskom Mikuláši

K príchodu Kamila Kopúnka sa dnes vyjadril aj hrajúci tréner FK POPRAD, Stanislav Šesták: „Ja som veľmi rád, že tu Kamil príde. Má svoje meno, rešpekt a stále je na tom fyzicky dobre, takže sa teším, že nám napomôže k našim cieľom, ktoré máme a že naozaj získame takú tu stabilitu v strede, aj čo sa týka defenzívy. Donesie určite na ihrisko aj rešpekt.“

Stanislav Šesták v gólovej šanci v dnešnom prípravnom zápase

Stanislava Šestáka sme sa opýtali aj na hodnotenie dnešného zápasu. „Je dobré, že sme začali víťazstvom v tomto prípravnom derby zápase. Skúšali sme veľa hráčov, takže ten prvý polčas bol ešte taký, dá sa povedať, rozháraný. Bolo tam veľa nových hráčov… V strede poľa sme trošku zaostávali, ale v tej fáze prípravy, v ktorej sme, že sme začali pred tromi dňami a trénujeme dvojfázovo a chlapci sú aj unavení, tak je dobre, že sme dokázali takto otočiť zápas. Boli tam dobré akcie, takže je to pozitívne.“ Stanislav Šesták zhodnotil aj nové tváre v seniorskom mužstve Popradu, ktoré prichádzajú z U19. Vlad Apostoliuk tam predviedol dobré akcie, mal tam dobré okamihy. Berme to stále tak, že sú to vekovo ešte len dorastenci a potrebujú trošku času, aby zmužneli a aby sa tomu mužskému futbalu prispôsobili. Luky Urbanič tiež nehral na svojom tradičnom poste, je určite ofenzívnejší  a na tej pravej obrane to nemal najjednoduchšie, musel viac brániť a on je práve ten typ, ktorý tie akcie radšej rieši ofenzívnejšie. Čo sa týka Vigiho (Jakub Vígľaš), tak jeho už ako dorastenca neberiem, je s nami už dlhšiu dobu a je vidieť na ňom, že tie skúsenosti naberá a stáva sa takou pevnou súčasťou mužstva.“

Tomáš Gajan
Tomáš Gajan debutoval dnes v popradskom áčku. Príležitosť si vydobil kvalitnými výkonmi v juniorke FK POPRAD.

Za trénerov nám poskytol svoje hodnotenie aj Mikuláš Dvorožňák, asistent trénera, ktorý hovoril najmä o nováčikoch. „Z pohľadu nás trénerov, bol to prvý prípravný zápas v tejto krátkej letnej príprave. Máme tu veľa nových hráčov, či už z dorastu, alebo z iných klubov a boli sme v očakávaní, ako títo chlapci zvládnu tento zápas, ako zapadnú do nášho herného systému, ktorým sa chceme prezentovať v novej sezóne. V podstate, každý z týchto hráčov si zahral polčas a aj tento zápas nám ukázal, kto má aké prednosti, kde sú naše slabiny, na čom budeme určite pracovať.“ Podľa Mikuláša Dvorožňáka by mal byť káder uzatovrený už o pár dní. „Káder by sme chceli uzavrieť do odchodu na sústredenie v ČR, ktoré je naplánované na 10. 7. 2017. Dovtedy by sme chceli mať už jasno v tom, kto bude súčasťou 23-členného áčka. Na 90% by sme do Čiech chceli ísť s tým kádrom, s ktorým budeme hrať aj v súťaži. Predpokladám, že otvorený môže byť vtedy ešte tak maximálne jeden post.“ Gólovo sa dnes presadili hráči, ktorí prišli na skúšku. Dvojgólový bol Holiš z Myjavy. V útoku dnes dostali príležitosť Dano Dubec, ktorý je Popradčan a v druhom polčase Štefan Moliš, ktorý prišiel na skúšku z Myjavy a obaja sa ukázali v dobrom svetle. Majú dobré návyky a uvidíme čo ďalej. Čakajú nás ďalšie prípravné zápasy, v utorok v Spišskej Novej Vsi a v sobotu doma s Pohroním – Dolnou Ždaňou.“

Holiš, Kukoľ - FK POPRAD
Radosť po víťaznom góle Štefana Holiša, ktorému loptu presne naservíroval Vladimír Kúkoľ.

Na zápase proti Liptovskému Mikulášu bolo prítomné aj vedenie FK POPRAD v zastúpení prezidenta klubu, pána Romana Dvorčáka a viceprezidenta, pána Michala Naďa. Po zápase sme sa prvého muža FK POPRAD opýtali na to, ktoré z posíl zrejme reálne zakotvia v Poprade. Roman Dvorčák: Začnem s hráčmi, s ktorými už klub počíta. Z nášho dorastu, tak ako som už povedal – Jakub Vígľaš, Lukáš Urbanič a Vlad Apostoliuk, tí dostávajú zmluvy a ostávajú u nás. Z hráčov mimo Popradu prichádza Michal Horodník, s ktorým podpisujeme zmluvu a ktorý tu ostáva. Zo Spartaku Trnava sa vracia do Popradu Dano Dubec, ktorý je náš odchovanec. V pätnástich rokoch odišiel do Ružomberka, pokračoval v Spartaku Trnava a dnes, keďže ukončil dorastenecký vek, tak sa zapojí do kádra FK POPRAD, čiže počítame s ním a okrem týchto hráčov sú tu ďalší traja hráči, o ktorých budúcnosti sa rozhodne v najbližších dňoch.“

Samuel Lipták - FK POPRAD
Samuel Lipták – FK POPRAD

Ďalší prípravný zápas, ktorý je na programe, sa uskutoční v utorok, 4. 7. 2017 o 17:00 v Spišskej Novej Vsi. Opäť pôjde o derby stretnutie, po ktorom bude mať realizačný tím a vedenie opäť jasnejšie v tom, v akom zložení budeme pripravení napĺňať ciele seniorského futbalu v Poprade.