Vedenie FK Poprad sa rozhodlo angažovať do svojich radov trénera Petra Ďuriša. Skúsený futbalový odborník a bývalý hráč, 38-ročný Ďuriš bude mať v našom klube na starosti Top skupinu mladých hráčov. V nej je okolo 20 najlepších futbalistov jednotlivých kategórií. Pôjde o tréningové jednotky zamerané na detaily v ofenzívnej i defenzívnej činnosti.

„Top skupinu má dnes už zaužívanú takmer každý klub. S hráčmi, ktorí majú veľký potenciál sa pracuje aj individuálne. Dostal som túto ponuku od môjho kamaráta Stana Šestáka, poznám ľudí v popradskom klube a preto som ju prijal. V FK Poprad mám veľa známych, hlavne športového riaditeľa Šestáka, s ktorým sa poznám veľmi dlho. Sme kamaráti, v kontakte sme prakticky celý futbalový život. Poznám aj pána majiteľa, myslím si, že aj mňa osobne to posunie dopredu. Celkovo sa zameriavame na špecifikáciu pozícií, kde chceme zlepšiť každého jedného hráča a nastaviť mu nejaké pravidlá. Pre mňa je podstatné, že je tu pozitívny potenciál,“ povedal tréner Top skupiny FK Poprad Peter Ďuriš.

FK Poprad - Top skupina
Top skupina FK Poprad

špeciálne veci, detaily

„Avizovali sme dopredu, že chceme s najtalentovanejšími hráčmi od kategórie U16 až po A-mužstvo robiť špeciálne veci, detaily, ktoré potom rozhodujú v zápasoch. Nastavili sme to na dva hodinové tréningy ofenzívnych a defenzívnych hráčov. Máme tu cez 20 futbalistov z našej akadémie aj z A-mužstva. Oslovili sme Peťa Ďuriša, ktorý má podľa nášho úsudku vynikajúce schopnosti. Individuálne trénoval aj s Marekom Hamšíkom, naposledy aj s Maťom Škrtelom. Má skúsenosti, venuje sa detailom, dokáže to chlapcom vysvetliť. Verím tomu, že to bude plodná spolupráca pre obidve strany,“ uviedol športový riaditeľ FK Poprad Stanislav Šesták.

Na základe akých kritérií boli hráči vyberaní do Top skupiny? „Každý tréner zo svojej kategórie vybral dvoch-troch futbalistov, my sme ich doplnili o hráčov, ktorí nás zaujali v zápasoch. Bude to o tej práci s chlapcami, niekedy ich bude viac, niekedy menej. Je tu škola, povinnosti, aj v reprezentácii máme hráčov. Ovplyvniť to môžu aj zranenia, bude to variabilné. Verím tomu, že to bude pre chlapcov ďalší krôčik dopredu,“ dodal Šesták.