fbpx

FK Poprad


Oficiálna stránka

Už pod vedením nového trénera odštartovalo dnes naše A-mužstvo zimnú prípravu. Staronovým hlavným trénerom druholigových bielo-modrých orlov sa stal skúsený 63-ročný Jaroslav Belejčák. Ostrieľaný kormidelník sa do FK Poprad vracia po roku a pol, naposledy koučoval pod Vysokými Tatrami v sezóne 2017/2018. Na dnešnom prvom tréningu sa mu hlásilo 27 hráčov vrátane štyroch brankárov. Chýbala trojica legionárov Enzo Mauro Arevalo Acosta, Vadim Jančak a Wisdom Kanu, ktorá by sa mala pripojiť v najbližších dňoch. V porovnaní s jesennou časťou sa do tréningového procesu nezapojil český obranca Adam Pajer.

Zverencov trénera Jaroslava Belejčáka čaká osem týždňov prípravy. Počas nej máme v pláne odohrať jedenásť prípravných zápasov. Prvý z nich 22. januára na umelej tráve v Tatranskej Lomnici proti treťoligovému Prešovu. Už tradične nebude chýbať ani desaťdňové herné sústredenie v tureckom Beleku (14.2. – 23.2.), počas ktorého odohráme aj tri prípravné zápasy. Generálkou pred jarnou časťou bude domáci zápas proti treťoligovému Martinu 29. februára v NTC Poprad.

„Do FK Poprad som sa rozhodol vrátiť preto, lebo ľudí, ktorí v tomto klube pracujú, považujem za svojich priateľov a chcem im pomôcť. Vedenie ma oslovilo, prišlo za mnou a predostrelo mi svoje zámery. Chce dať šancu aj mladým chlapcom, čo je aj moja filozofia a preto ma to oslovilo,“ prezradil nám staronový tréner FK Poprad Jaroslav Belejčák. Spolupracovať bude s Petrom Ďurišom, ktorý bol po odchode trénera Mareka Petruša poverený vedením tréningového procesu A-tímu.

„S Peťom sa poznáme, viem ako robí futbal, aké má zmýšľanie. Stotožňujem sa s jeho filozofiou. Budeme si pomáhať, aby sme mali z futbalu radosť my, hráči, aj naši fanúšikovia. Na prípravu máme osem týždňov, plusom je, že odohráme až jedenásť prípravných zápasov. Láka ma práca s mladými chlapcami, uvidíme ako sa prejavia a čo to prinesie,“ zdôraznil Jaroslav Belejčák.

„Prípravu máme zloženú z troch častí. Úvodná dvojtýždňová časť bude čisto kondičného a silového zamerania. Hráči sa pripravia na to, aby mohli absolvovať ten herný štýl, ktorý chceme na jar predvádzať. K tomu potrebujú, aby boli pripravení atleticky a silovo. Druhá časť bude zápasová, keď prakticky každý tretí deň odohráme prípravný zápas. V tomto module pôjdeme do konca mesiaca, kde by sme chceli uzatvoriť káder, ktorý by sme chceli mať uzatvorený po zápase s Nitrou 5. februára. S ním by sme potom išli na herné sústredenie do Turecka, kde sa začne tretí blok prípravy zameraný čisto na taktické veci nášho herného systému,“ priblížil program prípravy Peter Ďuriš.

FK Poprad - zima
Dnes sme odštartovali zimnú prípravu

príležitosť dostanú mladí hráči

Zatiaľ jedinou posilou je Nigérijčan Kanu, ktorý by sa mal do prípravy zapojiť zajtra. V piatok, resp. v pondelok by mali pricestovať aj ďalší dvaja legionári Jančak a Arevalo. K veľkým zmenám v kádri počas zimnej prípravy nedôjde, tréneri chcú dať príležitosť hráčom, ktorých majú k dispozícii. Priestor dostanú aj mladí hráči z akadémie, už dnes ich bolo na prvom tréningu A-tímu šesť zo staršieho dorastu.

„V doraste máme vynikajúcich hráčov. Chlapci, ktorí dokážu hrať vyrovnanú partiu so Slovanom Bratislava si zaslúžia šancu v A-tíme. V jarnej časti chceme nastaviť spôsob hry tak, aby sme prilákali fanúšikov na štadión. Chceme im ponúknuť taký futbal, aby v Poprade videli to, čo sledujú v sobotu poobede v televízii,“ dodal Peter Ďuriš.

Plán prípravných zápasov

22.1.: FK Poprad – Prešov (v T. Lomnici)

25.1.: FK Poprad – Pohronie (T. Lomnica)

29.1.: FK Poprad – FK Poprad U19 (T. Lomnica)

1.2.: FK Poprad – Nový Targ (Poľsko, v T. Lomnici)

5.2.: Nitra – FK Poprad

8.2.: FK Poprad – Bánová (T. Lomnica)

16.2.: Rostov (Rusko) – FK Poprad (v Beleku)

18.2.: Avangard Kursk (Rusko) – FK Poprad (v Beleku)

22.2.: FC Parnu (Estónsko) – FK Poprad (v Beleku)

26.2.: FK Poprad – Lipany (v NTC Poprad)

29.2.: FK Poprad – Martin (NTC Poprad – generálka)

X