fbpx

FK Poprad


Oficiálna stránka

Rozhovor s Rudom Bilasom

 

Kariéra: MŠK Tesla Stropkov, MFK Lokomotíva Zvolen, FK Poprad
Obľúbený hráč: Steven Gerrard, David Beckham
Obľúbený klub: Arsenal Londýn
Obľúbená hudba: všetko čo sa mi páči, nemám žáner
Obľúbený film/seriál: Dva a pol chlapa

Rudo, si jedným z najmladších hráčov FK POPRAD. Snom každého chlapca, ktorý sa na Slovensku chce seriózne zaoberať futbalom, je profesionálna zmluva. Pôsobil si v Stropkove, Zvolene a napokon si v Poprade. Prezraď nám, kde všade si mal profi kontrakt a aký je to pocit, živiť sa v takomto mladom veku futbalom?

Je to moja prvá profi zmluva. V žiadnom predchádzajúcom klube som nemal túto možnosť, pretože kluby nemali profi licenciu. Je to pekné živiť sa čisto futbalom, keďže robíte to čo máte radi, baví vás to a hlavne, napĺňa. No a pritom za to dostávate aj zaplatené 🙂

Rudolf Bilas - FK Poprad

V FK POPRAD ťa poznáme ako interpreta priamych kopov. Dáš si v takýchto situáciách poradiť od starších kolegov? Ako to vyzerá priamo na ihrisku? Radíte sa? Kto má posledné slovo?

Rada od starších je vždy na nezaplatenie. Som ešte mladý a vždy si beriem príklad od starších, keďže už majú nejaké tie skúsenosti. Stále sa krásne dohodneme, kto chce zahrať a už je to len na nás, kto sa do toho naozaj pustí 🙂

Vieme, že veľmi často sledujú zápasy FK POPRAD tvoji rodičia. Odkiaľ cestujú na zápasy? Ako vnímajú tvoju futbalovú kariéru? Máš aj nejakých súrodencov?

Rodičia cestujú z ďalekého Svidníka. Veľmi veľa rád mi dáva práve otec. Od neho si tieto rady beriem vždy k srdcu. Rodičia sú so mnou zatiaľ spokojní a dúfajú, že nejakú tú kariéru ešte spravím . Mám jedného brata, ktorý je starší a mám aj mladšiu sestru.

Rudolf Bilas - FK Poprad

V Poprade si ešte len rok. Ako vnímaš kabínu a vzťahy medzi hráčmi? Stretávate sa často aj mimo tréningov a zápasov?

Vzťahy a kabínu vnímam veľmi pozitívne. Zišli sme sa tu veľmi dobrý kolektív, v ktorom si dobre rozumieme. Chlapci sú skvelí. Áno, stretávame sa aj mimo tréningov. Najčastejšie sa stretávame a rozprávame niekde na káve.

Mal si v poslednom čase aj nejaké ponuky? Snažil sa ťa zlákať nejaký iný klub?

Ja o nijakých ponukách neviem. Cítim sa tu veľmi príjemne a som tu spokojný. Verím, že tu strávim peknú a úspešnú sezónu.

Rudolf Bilas - FK Poprad

Vedenie klubu chce hrať o najvyššie miesta v druhej lige. Je v kabíne cítiť nejaký tlak, alebo povinnosť vyhrávať každý zápas? Ako vnímate ambície klubu?

Tak samozrejme, že je to cítiť lebo všetci chceme podávať dobré výkony a biť sa o najvyššie priečky. Máme skvelé mužstvo, kde sa od nás očakávajú tie najlepšie výsledky. Fanúšikovia , vedenie klubu… chceme ich všetkých potešiť a prilákať čo najviac ľudí na futbal. Pri takom úsilí a snahe ako sa to robí v FK Poprad snáď ani iné ambície nemôžu byť.

X