FK Poprad


Oficiálna stránka

Vedenie FK Poprad reaguje na vyjadrenie Róberta Huszárika, ktoré bolo uverejnené v utorok 5.9.2017 v MY Noviny Spiša.

Futbalový brankár Róbert Huszárik uzavrel s FK Poprad Zmluvu o športovej činnosti od 1.7.2015 do 30.6.2017 vo výške 800 eur brutto / mesačne.

V klube za týchto nadštandardných podmienok pôsobil ako amatér, keďže mal aj druhú pracovnú činnosť. FK Poprad mu vychádzal v ústrety a udelil mu výnimku v tréningovom procese. Počas dvojfázových tréningov sa zúčastňoval iba na jednom z nich.

„Problémy s Robom Huszárikom začali v decembri 2016, keď sa kvôli pracovnej vyťaženosti, napriek platnej zmluve, prestal zúčastňovať tréningového procesu. Po konzultácii s trénerom Šturmom sme sa vo vedení klubu rozhodli, že Robovi ponúkneme profesionálnu zmluvu s nadštandardnými podmienkami, samozrejme s podmienkou, že sa vzdá svojho zamestnania. Túto ponuku neakceptoval. Naopak, prišiel so svojím návrhom, ktorý sme nemohli akceptovať, pretože bol jemne povedané z kategórie sci-fi, ďaleko prevyšujúci napr. aj podmienky brankárskej jednotky Jána Maleca,“ vysvetľuje manažér FK Poprad Roman Pazúr.

Róbert Huszárik- FK Poprad
Róbert Huszárik odišiel z FK Poprad do FK NOVES Spišská Nová Ves

Vedenie FK Poprad ponúklo Huszárikovi novú nadštandardnú profesionálnu zmluvu s podmienkou, že v klube bude pôsobiť ako profesionál, s čím však on nesúhlasil, keďže sa nechcel vzdať svojho druhého zamestnania.

Za vedením FK Poprad prišiel s konkrétnou požiadavkou, že v Poprade bude pôsobiť iba za splnenia týchto podmienok (viď nižšie). S nimi FK Poprad nesúhlasil a preto s ním ukončil vzájomnú spoluprácu.

Požiadavky novej zmluvy od Róberta Huszárika

  • Zmluva od 1.1.2017 – 30.12.2019
  • Plat 1400 eur v čistom základ mesačne
  • Príspevok na bývanie 150 eur mesačne
  • Bonusy za čisté konto 10 eur Bod
  • Bonusy 70% z prémií v prípade nenastúpenia na zápas
  • V prípade akéhokoľvek predčasného ukončenia zmluvy, vyplatenie celej čiastky po dobu dvoch rokov (1.1.2017 – 30.12.2019)

FK Poprad praje Róbertovi Huszárikovi v FK NOVES Spišská Nová Ves a v jeho ďalšej športovej kariére veľa úspechov.