fbpx

Stretnutie dvoch rozdielnych polčasov sa odohralo v súboji 17. kola druhej ligy na umelej tráve v Poprade-Strážach, kde bielo-modrí orli privítali súpera zo Šamorína. Hostia rozhodli o svojom víťazstve už v prvom polčase, ktorý vyhrali 3:0. Po zmene strán sa našim chalanom podarilo znížiť gólom Arthura, čo však na obrat v zápase už nestačilo.

Prvá polovica prvého polčasu bola bez vážnejších šancí. V 25. minúte dostali hostia výhodu pokutového kopu, ktorý premenil Rymarenko. Šamorínčania boli pri chuti a v 36. minúte zvýšil ich vedenie Moumou. Vydarený úsek hry zavŕšili hostia v 42. minúte, keď sa presadil Leginus. Druhý polčas sme začali výborne. V 48. minúte strelil kontaktný gól po individuálnej akcii Arthur a vrátil nás do hry o body. V ďalšom priebehu sme sa snažili o zdramatizovanie duelu, ale okrem štyroch žltých kariet sa už nič podstatné na ihrisku neudialo. Za predvedený výkon v druhom dejstve si naši hráči zaslúžia pochvalu a na tom treba stavať do ďalších súbojov.

FK Poprad – FC ŠTK 1914 Šamorín 1:3 (0:3)

Góly: 48. Legnani – 25. Rymarenko (z 11 m), 36. Moumou, 42. Leginus.

Pred 0 divákmi rozhodoval Parilák.

ŽK: T. Nagy, Sv. Jurčišin, Legnani – P. Nagy.

FK POPRAD: Pohoryliak – Kuc, Nagy, Kočik, Seb. Jurčišin (84. Šesták) – Sv. Jurčišin, Bača, Rokyta (59. Šoltíšik), Dom. Maliňák (59. Dáv. Maliňák) – Legnani (78. Kuba), Kenroy (46. Rumanský).

Kathon - FK Poprad
Kathon – FK Poprad

hlasy po zápase

Roman Pazúr (manažér FK Poprad): „V prvom polčase dominovali skúsenejší a kombinačne lepší hostia. Vypracovali si niekoľko šancí, napriek tomu vedenia sa ujali po sporne nariadenej jedenástke. Domácim nevychádzal prechod do útoku, druhý gól padol po vydarenej strele, tretí gól po peknom centri usmernil hlavou. V závere mohol znížiť Dominik Maliňák, vo vyloženej šanci trafil len brankára. Vyšiel nám nástup do druhého polčasu a pekný gól po individuálnej akcii strelil Arthur. Hra sa vyrovnala a šance vznikali na oboch stranách, doplatili sme, žiaľ, na nevýrazný prvý polčas. Výkonom potešil v útoku svojim dôrazom Rumanský, ktorý nastúpil do druhého polčasu, viackrát nás podržal brankár Pohoryliak.“

Juraj Kuc (FK Poprad): „Prvý polčas sme boli veľmi stiahnutí, neboli sme dostatočne aktívni a Šamorín kontroloval hru. Mali veľmi kvalitných hráčov, dobre napádali a v niektorých pasážach sme s tým mali problém. Škoda gólov, ktoré sme inkasovali, pretože sa tomu dalo predísť a vznikli z našich chýb, veľká škoda hlavne penalty, ktorá bola viac ako sporná. Druhý polčas sme zlepšili hru, boli sme oveľa aktívnejší, silnejší na lopte a hralo sa nám lepšie. Škoda výsledku, mohol byť lepší, no už sa pozeráme na ďalší zápas proti Komárnu. Opäť sa pripravíme zodpovedne na zápas a budeme chcieť nadviazať na výkon z druhého polčasu a získať body do tabuľky.“