FK Poprad


Oficiálna stránka

PROFIL: Miroslav Poliaček

Miroslav POLIAČEK: „Cítim sa fajn a chuť hrať futbal mam stále veľkú.“

Vek: 33

Kariéra: Baník Prievidza, Hradec Králové, Slovan Bratislava, Tatran Prešov, FK Senica,FC Slovácko, Ružomberok, Tatran Prešov, Limanová, FK Pohronie

Obľúbený klub: Real Madrid

Obľúbený hráč: Zinedine Zidane

Obľúbený film: Ostreľovač

Miro, podľa klubov, ktoré vidíme vo Vašom portfóliu usudzujem, že ste v našej najvyššej slovenskej lige absolvovali mnoho ročníkov. Ešte prednedávnom ste však obliekali dres klubu Limanowa v Poľsku, či FC Slovácko v Čechách. Máte teda za sebou celkom slušnú futbalovú kariéru a pred sebou výzvu v FK POPRAD. Aké ponuky ste mali pre túto sezónu k dispozícii a prečo ste si vybrali Poprad?

Ponuky nejaké boli, ale od začiatku som bol najviac naklonený k možnosti hrať za Poprad. Boli to ambície klubu a možnosť hrať na krásnom štadióne.

 Aktuálne máte 33 rokov, teda do klubu prinášate mnoho skúseností. Hráči vo Vašom veku bývajú zväčša na vrchole svojej kariéry, či dosahujú svoj zenit. Ako sa cítite Vy?

Cítim sa fajn a chuť hrať futbal mam stále veľkú. Čas sa nedá zastaviť, ale určite plánujem ešte nejaký ten rok pohrať, keď bude o moje služby záujem.

Naposledy ste obliekali dres FK POHRONIE. Druhú ligu máte teda zažitú. Čo si myslíte o systéme, ktorým sa druhá najvyššia súťaž na Slovensku hrá? Neprospela by futbalu v krajine jedna celoštátna súťaž?

Určite som za celoštátnu 2.ligu. Bola by to kvalitnejšia a zaujímavejšia súťaž.

Vaša pozícia v systéme FK Poprad je určite umocnená aj tým, že patríte k hráčom so silnejšou ľavou nohou. Tréneri Vás aj v minulosti využívali pri “štandardkách”, bude tomu tak aj v Poprade?

Áno, malo by to tak byť.

Zo Slovana Bratislava ste odišli v roku 2008. Rok na to Slovan získal titul. Nemrzelo Vás, že ste mohli mať titul Majstra Slovenska na dosah ruky?

Nie. V Slovane som prežil krásne 3 roky a po skončení zmluvy som cítil, že potrebujem zmenu.