fbpx

FK Poprad


Oficiálna stránka

Profil: Erik Streňo

„Erik Streňo uprednostnil Poprad
pred Podbrezovou!! „

Čomu vďačíme za to, že si sa opäť vrátil do Popradu?
Ja som z Popradu predtým nechcel odísť, ale veci sa udiali tak, ako sa udiali a musel som odísť. Teraz som vedel, že v  Prešove už ostať nechcem. Tak som vyčkával čo bude a prišla ponuka z Popradu, nad ktorou som ani neváhal. Som rád, že sa to doriešilo a som tu.

Čím si ti bol Poprad tak blízky že si nechcel odísť?
Páči sa mi štadión, mám rád ľudí, ktorí sú tu pri futbale, veľmi dobre som vychádzal aj vychádzam s prezidentom. To mesto a všetko dokopy spôsobilo, že som sa tu cítil super a  obľúbil som si to.

Ako hodnotíš svoj príchod do Prešova a  fortunaligovú premiéru?
Keď som skončil v Poprade, nevedel som čo bude ďalej, no  prišla ponuka z Prešova, ktorú som prijal a ani som neváhal, lebo som vedel, že ide o najvyššiu súťaž. Som rád za tie dva roky strávené v Prešove. Výsledkovo to síce nebolo dobré, ale som rád, že som spoznal dobrých ľudí v klube a aj spoluhráčov. A hlavne si cením skúsenosti, ktoré som nadobudol za tie dva roky v 1. lige.

FK Poprad - Erik Streňo
FK Poprad – Erik Streňo

Pred terajším príchodom do FK Poprad si zvažoval aj iné ponuky?
Volal mi tréner z Komárna, no tam sme sa na podmienkach nedohodli. Potom mi volal tréner Jantek z  Interu, ale to už som bol v Poprade. Najviac sa riešil môj postup do Podbrezovej, ale nakoniec som sa  rozhodol pre Poprad a som tu.

Nelákala ťa predsa len tá Podbrezová, keďže by si opäť hral Fortuna ligu?
Samozrejme, najviac ma lákalo ostať v najvyššej súťaži a neviem či to bola túžba po opätovnom návrate do Popradu alebo tunajší ľudia v klube, alebo spoluhráči ako Vlado Palša, Slavo Kica, Jano Malec, ktorí rozhodli. Takže hlavne kvôli tunajšej atmosfére som sa chcel vrátiť.

FK Poprad - Erik Streňo
FK Poprad – Erik Streňo

Erik, aký je rozdiel medzi FK Poprad, z ktorého si odchádzal a FK Poprad, do ktorého si teraz prišiel?
Zmenilo sa veľmi veľa. Pamätám si napr. Aďa Knurovského, ktorý dnes chytá, vtedy bol ešte len v  „béčku“. Taktiež mužstvo sa veľmi zmenilo a spolu s ním aj veľa ďalších vecí. Keď som tu prišiel prvýkrát, FK  Poprad nebol klub, v ktorom by veci fungovali ako v profesionálnom klube. A teraz sa to zmenilo. Či  sú to pomôcky, ihriská, oblečenie, to všetko je na vysokej úrovni a som rád, že je tomu tak. Nehovoriac o  kvalite mužstva, ktorá je oveľa vyššia.

S tou vysokou kvalitou mužstva je spojené aj to, že na našej striedačke často sedia hráči, ktorí by niekde inde pokojne patrili do základnej zostavy. Ani ty si nenastupoval od začiatku, ako to berieš?
Tréneri sa so mnou o tom bavili, pretože už v druhom zápase som nenastúpil od začiatku. My však vieme prečo a ja som im na to povedal, že je to normálna vec, pretože tu máme 20 kvalitných hráčov. Oni sú tu na to, aby vybrali jedenásť momentálne najlepších. Majú to o to ťažšie, že tu je veľmi kvalitné mužstvo. Taktiež konkurencia je veľmi vysoká a každý bojuje o fleky. Je  to dobré, pretože mužstvo má nejaké ambície a ak chceme napĺňať ciele a vyhrávať, musíme mať kvalitu.

Ako dnes vnímaš tú fanúšikovskú atmosféru okolo klubu?
Nemôžeme ľudí nútiť, aby chodili na naše zápasy. Keď som tu bol prvýkrát, zdalo sa mi, že ich chodilo viacej. Neviem či je to tým, že je tu už menej hráčov z Popradu, lebo vtedy ich tu bolo dosť, ale sme radi aj za tých fanúšikov, ktorí sú a ktorí za nami prídu. Povedzme ako pred týždňom do Banskej Bystrice. Mrzí ma ako to dopadlo, že ich fanúšikovia Banskej Bystrice napadli a vzali im vlajku. To je pre mňa veľkým sklamaním, ale my sme to nijako nemohli ovplyvniť. Mrzí ma teda, že chodí na futbal menej ľudí ako chodilo, a  tiež ma mrzí, že keď sme hrali s  Dubnicou, začali na nás fanúšikovia pískať, to sa mi nepáčilo.

Lukáš Marhefka

X