Profil: Dragan Andrić

Dragan, do FK Poprad si prišiel v lete z Liptovského Mikuláša. Prečo si sa rozhodol prestúpiť k „orlom“?

Z Liptovského Mikuláša som prišiel do Popradu, lebo som potreboval zmenu. V Liptovskom Mikuláši som za dva roky môjho pôsobenia zažil aj slabšiu sezónu, kde sme bojovali o záchranu, aj tú poslednú, výbornú, kde sme skončili na 4. priečke. Prišiel som kvôli tomu, že Poprad už pár rokov dozadu patrí k mužstvám s väčšími ambíciami, a to je hrať o postup do Fortuna ligy.

Ako sa ti páči v Poprade? Čo hovoríš na klub i samotné mesto?

V Poprade sa cítim výborne, hlavne čo sa týka mužstva, kde ma kabína aj tréneri veľmi dobre prijali k sebe. Mesto som spoznal zatiaľ málo, keďže viac času som strávil na cestách. Ale myslím si, že ešte bude čas, aby som aj mesto spoznal. Čo sa týka klubu, vedel som, kam prichádzam, už keď som hral proti Popradu. A svojim príchodom som sa presvedčil, že je to klub na najvyššej úrovni v druhej lige.FK Poprad - Dragan Andrić

Si útočník, takže sa od teba očakávajú hlavne góly. Aké sú tvoje osobné ambície v FK Poprad?

Moje osobné ambície sú dať čo najviac gólov a pomôcť mužstvu k dosiahnutiu spoločného cieľa.

Ako hodnotíš doterajšie účinkovanie tímu v prebiehajúcej sezóne?

Myslím si, že mužstvo máme veľmi dobré, hráme dobrý, rýchly futbal. Myslím, že sa môžeme ešte viac zlepšiť a posunúť do vyšších priečok v tabuľke.

Pochádzaš zo Srbska. Ako by si porovnal futbal v tvojej rodnej krajine a na Slovensku?

Čo sa týka porovnávania futbalu v Srbsku a tu na Slovensku, v Srbsku sa hrá, myslím si, trošku rýchlejší futbal. Ale aj futbal na Slovensku veľmi napredoval, minulý rok si Trnava zahrala skupinovú fázu pohára UEFA, tento rok Slovan Bratislava. Tak to je veľký progres.FK Poprad - Dragan Andrić

Všimli sme si, že po tvojich posledných strelených góloch si sa tešil formou lopta na bruchu pod dresom. Ak môžeš prezradiť, kedy očakávate prírastok do rodiny a bude to futbalista alebo futbalistka?

Hahaha, áno, áno, už v novembri s priateľkou očakávame prírastok do rodiny. Bude to chlapec, hlavne, nech bude zdravý a potom uvidíme, či bude futbalista (úsmev).

Čo rád robíš vo voľnom čase? Aké sú tvoje záľuby?

Vo voľnom čase veľmi rád pozerám filmy, s bratom si veľmi rád zahrám aj videohry. A teda keď my futbalisti máme dosť voľného času medzi tréningami, rád s kamarátmi sedím na káve.

Richard Hudeček