fbpx

FK Poprad


Oficiálna stránka

ADRIÁN KNUROVSKÝ: „Jano Malec mi ide príkladom a mám sa od neho ešte veľa čo učiť!“

Doterajšia kariéra: Som odchovanec FK Poprad s polročným hosťovaním v TJ Baník Hôrka, v dorasteneckých kategóriách som tam pôsobil ako hráč.

Obľúbený klub: Arsenal Londýn

Obľúbený hráč: Iker Casillas

Obľúbený film/kniha: Nemám obľúbený film, ale rád si pozriem Rýchlo a zbesilo, dobrý horor alebo komédiu.

Aďo v prvom sa chcem opýtať na zápas, ktorý ťa čaká už o pár dní… Bude to semifinále Slovenského pohára. Janko Malec má stopku kvôli červenej karte, na rad prichádzaš teda ty. Zrejme to bude tvoj životný zápas… Aké máš z takejto veľkej výzvy pocity?

Áno, bude to môj životný zápas. Je to zatiaľ môj najväčší úspech v kariére, možnosť absolvovať takýto zápas a určite mám pred týmto duelom rešpekt. Ešte v zime by mi ani nenapadlo že budem chytať semifinále pohára ale prišlo to a som rád, že mám takúto šancu. Určite nejaká predzápasová nervozita príde, ale ja verím že to spoločne s mužstvom zvládneme a postúpime do finále.

Momentálne máš stabilné miesto v pozícii dvojky. Možno si si to pred sezónou ani nepripúšťal, že sa situácia môže pre teba takto priaznivo vyvinúť. Každopádne, bol si pripravený a pracoval si na sebe. Čo hovoríš na svoj progres v poslednom období?

Vôbec som netušil, že to takto dopadne. Po odchode Roba Huszárika tu bolo na skúšku viacero brankárov a myslel som si že tu jeden z nich ostane. Poctivo som trénoval a tá šanca prišla. Trénerom za ňu ďakujem.

Dozvedeli sme sa o tebe, že skôr ako si sa stal brankárom, hrával si v poli. Skús nám priblížiť svoj futbalový príbeh.

Už od malička ma to ťahalo byť brankárom, ale rodičia sa rozhodli že budem hrať. Od prípravky až po mladších dorastencov som hrával stopéra, ale prišiel zápas, keď sme nemali brankára a moja chvíľa prišla J.Bavilo ma to a začal som chodiť na brankárske tréningy, chytával som potom ďalej a teraz som tu.

Si v kabíne jeden z najmladších. Prezraď nám, aké povinnosti majú mladí hráči v tíme?

Áno, patrím do skupinky najmladších, ktorí sa starajú o pomôcky, lopty, veci… Našou povinnosťou je zabezpečiť aby všetko potrebné, čo na tréning určí tréner, bolo na ihrisku. Ale aj o to, aby bol v kabíne poriadok a aby bolo v poriadku aj to, čo treba okolo kabíny mužstva urobiť. Máme to skvelé podelené a funguje to.

Ako sa ti spolupracuje so svojou brankárskou dvojičkou, aktuálnou jednotkou Jankom Malecom? Je medzi Vami zdravá rivalita, aj potrebné kamarátstvo?

Myslím, že sa nám spolupracuje dobre. Veľa sa rozprávame, či už o futbale alebo živote. Ide mi príkladom a mám sa od nehoešte veľa čo učiť. Nenazval by som to rivalitou ale je jasné, že stále chce byť jeden lepší ako druhý.

 

 

X