Prekvapenie na úkor Podbrezovej sa nekonalo

V druholigovej dohrávke 9. kola sme po vyše šesťtýždňovej prestávke privítali v NTC Poprad favorizovaného súpera z Podbrezovej. Medzi troma žrďami dostal vôbec po prvýkrát v sezóne príležitosť ukrajinský brankár Yurii Pohoriliak, keď nahradil odchádzajúceho Sama Vavrúša.

Ako prvý sa k slovu dostal bývalý hráč FK Poprad Arevalo, ktorý v 10. minúte zakončil z voleja tesne vedľa ľavej žrde. Na konci úvodnej štvrťhodiny to mal Godál na dlhú nohu a aj preto netrafil do čierneho. V 21. minúte nebezpečne vystrelil spoza 16-ky Galčík, no rozvlnil len bočnú sieť. Hostia sa dostávali do tempa a Micovčák vyprášil rukavice pozorného Pohoriliaka. Vzápätí sa zranil náš kapitán Grešák a musel ísť predčasne dolu z ihriska. V 29. minúte sa „železiari“ dočkali vedúceho gólu, keď Galčík v páde umiestnil loptu presne k žrdi – 0:1. V 45. minúte Pavúk gólom do šatne upokojil favorita. Aj v druhom polčase mali hostia herne jasne navrch. V 52. minúte sa po individuálnej akcii po zaváhaní v domácej obrane presadil Arevalo a zvýšil na rozdiel triedy. Až v 65. minúte sme vyslali prvú strelu na bránu hostí, keď Andrić z priameho kopu z 25 metrov preveril Ludhu. V 74. minúte technickou strelou z priameho kopu spoza 16-ky opečiatkoval Micovčák pravú žrď. Podobná situácia sa zopakovala aj po Chvátalovej delovke. V nadstavenom čase ešte striedajúci Breznanik uzavrel skóre technickým lobom ponad Pohoriliaka, ktorý si v tomto zápase schuti zachytal a určite nesklamal.

FK Poprad – FK Železiarne Podbrezová 0:4 (0:2)

Góly: 29. Galčík, 45. Pavúk, 52. Arevalo, 90. Breznanik.

Pred 0 divákmi rozhodoval Dohál.

ŽK: Andrić, Sven Jurčišin – Bakaľa.

FK POPRAD: Pohoriliak – Šesták (46. Seb. Jurčišin), Kuc, Andrić, Kočik (90. Rumanský) – Grešák (25. Sven Jurčišin), Luterán, Dáv. Maliňák, Arthur – Hurný (70. Dom. Maliňák), Kenroy (70. Plakalo).

FK Poprad - Podbrezová
Pohoriliak v súboji s Arevalom

hlasy po zápase

Stanislav Ďuriš (tréner FK Poprad): „Podbrezová ukázala v tomto zápase svoju kvalitu. Chceli sme hrať zozadu na protiútoky, súper nám mohol dať oveľa viac gólov. Ľahko cez nás prechádzali, bolo vidieť náš výpadok, že sme trénovali individuálne, kondične sme na tom boli horšie. Podbrezová vyhrala zaslúžene, v ofenzíve sme vôbec neboli nebezpeční. Prvú strelu na bránu sme mali až v 65. minúte.“

Vladimír Cifranič (tréner FK Železiarne Podbrezová): „Aj keď to výsledkovo vyznieva jednoznačne a hru sme mali pod kontrolou, zápas nebol z našej strany v niektorých fázach ideálny. Hrali sme po dlhej dobe, zvládli sme to. Chlapcov sme potrebovali zdvihnúť psychicky, lebo sme prehrali posledné dva majstrovské zápasy a nevyšiel nám ani prípravný zápas s Liptovským Mikulášom. Potrebovali sme si trošku zdvihnúť sebavedomie. Myslím si, že dokážeme hrať oveľa lepšie. Domáci majú veľmi mladé mužstvo, veľa dorastencov, majú svoje problémy. My sme sa sústredili na náš výkon. Okrem gólov sme tam mali ďalšie šance. Pozeráme sa ďalej, v sobotu nás čaká ďalší ťažký súper – Košice, na ktorého sa sústredíme.“

Yurii Pohoriliak (FK Poprad): „Tešíme sa, že sa konečne začala liga. Dosť dlho sme boli doma, v karanténe, ako celé Slovensko. Bol to pre mňa trochu ťažký zápas, mal som veľa roboty. Chceli sme zobrať body, ale nepodarilo sa nám to, dostali sme veľa gólov. Vedeli sme, že to bude ťažký zápas, že budeme veľa behať, že bude veľa práce bez lopty, to sa aj potvrdilo. Deň pred zápasom som sa dozvedel, že nastúpim, som veľmi rád, že som dostal šancu, dúfam, že nie poslednú.“