FK Poprad


Oficiálna stránka

Pravda o brankároch…

Len pár hodín po pohárovom zápase proti MFK RUŽOMBEROK si sadám k počítaču a píšem tento úvodník Magazínu FK POPRAD. O tom, že ak brankár urobí chybu, zvyčajne je z toho gól, sa vo futbalovom svete hovorí často. A je to pravda. Žiaľ, to je údel gólmana a ťažko s tým niečo narobíme. Práve preto je dobré brankára hodnotiť z dlhodobého hľadiska, pretože kým stokrát niekomu žehlí ťažkosti vyrobené v poli, nie je okolo toho toľko rečí, ako keď urobí kardinálnu chybu v šestnástke.

Ján Malec v skvelom zákroku proti MŠK ŽLINA.

Janko Malec určite nemal ľahkú noc z utorka na stredu, pretože aj napriek mnohým famóznym zákrokom, ktorými nám neraz vyráža dych, sa tentokrát ocitol v situácii, počas ktorej celý štadión zamrzol. Nespracovaná lopta po malej domov, od Jakuba Hrica, skončila v bráne a zápas už bol iným zápasom. Kvôli Jánovi Malecovi však stojí zato povedať nahlas: „kašlime na to“, pretože Jano Malec je hráč s veľkým srdcom, so zmyslom pre poctivú prácu a hlavne s vysokou brankárskou kvalitou. V tejto súvislosti si spomínam na Olivera Kahna, azda jedného z najväčších brankárskych mien všetkých čias, ktorému sa stala absolútne identická situácia. Kým hráč v poli môže po svojej chybe dúfať v zázrak v podobe brankára, práve brankár už nemôže dúfať v nič. Jano Malec nám predviedol už niekoľko zázrakov a preto som si utorkový pohárový zápas proti Ružomberku uzatvoril s myšlienkou, že aj skvelý gólman je človek a robí chyby.

Ján Malec - FK Poprad

Čo je to však oproti tomu všetkému, z čoho nás Malec už toľkokrát vytiahol? 🙂 Jano, mal som pocit, že by bolo dobré niečo napísať, veď ty sám vieš, že sa toto bude riešiť azda celý tento týždeň. Myslím si však, že v tomto klube máš rozhodne šialene pozitívnu bilanciu čo sa týka zachránených situácií voči chybám, ktoré sa v športe proste dejú. Bez ohľadu na utorok – pre mňa si jedným z pevných pilierov mužstva a štatisticky zatiaľ druhým najlepším brankárom aktuálneho ročníka mimoriadne náročnej celoštátnej druhej ligy! Ideme ďalej! 🙂

Ján Malec - FK Poprad

Lukáš Marhefka.