fbpx

FK Poprad


Oficiálna stránka

Po stredajšom modelovanom zápase proti našej U19-ke (8:0) si naše A-mužstvo zmeralo sily v sobotu proti poľskému Novému Targu. Naši druholigisti si na umelej tráve v Tatranskej Lomnici poradili s treťoligovým poľským súperom 3:1 a vo štvrtom prípravnom zápase sme si na svoje konto pripísali tretie víťazstvo.

V stredu o 15. hodine sa predstavíme pod Zoborom, keď si porovnáme sily s domácim prvoligistom. Pre Nitru bude zajtrajší súboj s nami generálkou pred začiatkom odvetnej, jarnej časti súťaže.

„Zápas proti Novému Targu odohrali prakticky všetci hráči, ktorí mohli hrať. Priestor dostali štyria dorastenci, aj dvaja mladí chlapci z „béčka“. Prvý polčas bol z našej strany celkom dobrý. V druhom to už nebolo podľa našich predstáv, bolo to dosť rozhárané,“ vrátil sa k stretnutiu proti Novému Targu tréner Jaroslav Belejčák.

FK Poprad - U19
Enzo Mauro Arevalo Acosta v zápase proti U19-ke

takéto zápasy ukážu najviac

Po súboji s Pohroním si počas zimného obdobia otestujeme svoje schopnosti už proti druhému prvoligistovi.

„Som veľmi rád, že môžeme odohrať takýto zápas. Je výborné, že s nami chcú hrať ligisti ako Pohronie či Nitra. V Nitre vymenili majiteľa, trénera, majú iné ambície ako len záchranu. Naposledy však v príprave prehrali s Banskou Bystricou, je to pre nich generálka pred ligou, budú sa chcieť naladiť víťazstvom. Sú už vo finálnej fáze prípravy pred majstrovskými zápasmi. Takéto stretnutia nám ukážu najviac, uvidíme, čo môžeme od našich chlapcov čakať. Škoda, že nám zo zostavy vypadol Junior, ktorý má problémy s chrbtom. Zostava ešte nie je vykryštalizovaná, stále hľadáme jej optimálne zloženie,“ zdôraznil Jaroslav Belejčák.

FK Poprad – NKP Podhale Nový Targ 3:1 (2:0)

Góly: Zekucia, Slebodník, Kanu.

FK POPRAD: Malec – Jurčišin, Luberda, Zekucia, Jančak – Luterán, Ficko, Oscar – Angelovič, Dzurjo, Slebodník. Striedali: Maťaš, Kuc, Horváth, Grešák, Kanu, Gallovič, Arevalo.

X