Petruš skončil, A-mužstvo povedie Ďuriš

Marek Petruš už nie je trénerom nášho A-mužstva. Dnes poobede zasadala Správna rada klubu a zhodla sa na predčasnom ukončení spolupráce s trénerskou dvojicou A-tímu Marek Petruš – Ivan Lapšanský. Zároveň rozhodla o tom, že do konca kalendárneho roka dočasne povedie tréningový proces druholigového A-mužstva doterajší tréner Top skupiny FK Poprad Peter Ďuriš.

„Na dnešnom zasadnutí Správnej rady sme si vyhodnotili pôsobenie nášho A-mužstva v jesennej časti. Už od zápasu v Bardejove nie sme spokojní s predvedenou hrou, ani s výsledkami nášho A-mužstva. Očakávania boli väčšie, z toho dôvodu sme sa rozhodli, že takto to ďalej nemôže pokračovať a musí dôjsť k nejakej zmene,“ zdôvodnil zmenu na trénerskom poste prezident FK Poprad Roman Dvorčák.

Peter Ďuriš
Peter Ďuriš na dnešnom prvom tréningu

Ďuriš sa osvedčil

Vedenie FK Poprad by chcelo do konca kalendárneho roka vyriešiť otázku komplexného zloženia nového realizačného tímu A-mužstva. „Po dohode s Marekom Petrušom a Ivanom Lapšanským, o tom, že končia pri A-mužstve, sme riešili otázku, čo bude ďalej. Chceme si na to nechať väčší priestor. Po týždňovej dovolenke pokračuje oddnes A-mužstvo v tréningovom procese už pod taktovkou Petra Ďuriša, ktorého sme dočasne poverili vedením tréningového procesu A-mužstva. Od septembra u nás trénuje Top skupinu a ohlasy sú pozitívne. Sme spokojní s tým ako Top skupina funguje, ako hráči napredujú. Trénerskú otázku budeme riešiť v najbližších týždňoch. Budeme sa snažiť vyriešiť to tak, aby sme už od januára fungovali v normálnom režime. Zatiaľ sme k Petrovi Ďurišovi presunuli z našej akadémie kondičného trénera Daniela Džupira,“ ozrejmil Dvorčák.

Počas zimného obdobia možno očakávať aj zmeny v hráčskom kádri, konkrétne mená odchodov, resp. príchodov sú v štádiu riešenia. „K nejakým zmenám v hráčskom kádri určite dôjde, lebo, ako sme už avizovali, neboli sme spokojní s výkonmi nášho A-mužstva, ani s postavením v tabuľke. Možno futbalová verejnosť zaregistrovala, že za našu juniorku nastúpili v poslednom zápase v Humennom piati dorastenci. Určite dostanú v našom A-mužstve od januára väčší priestor chlapci z U19. To je cesta, ktorou sa budeme uberať. Konkrétne odchody a príchody budeme riešiť až v januári,“ dodal Dvorčák.

V mene celého klubu ďakujeme Marekovi Petrušovi a Ivanovi Lapšanskému za odvedenú prácu v klube a prajeme im veľa úspechov v ich ďalšej profesionálnej kariére.