FK Poprad


Oficiálna stránka

Oslabený Poprad cestuje do Komárna

Už dnes cestuje naše A-mužstvo na zajtrajšie stretnutie 11. kola druhej ligy do Komárna. Po prehre 2:3 v uplynulom kole v Trebišove majú bielo-modrí čo naprávať.

Ani na južnom Slovensku ich ale nečaká nič jednoduché. „Každá prehra bolí, o to viac, keď sa na ihrisku tabuľkovo nižšie postaveného súpera čaká bodový zisk. Už sa nám viackrát potvrdilo, že mužstvo, ktoré proti nám bojuje a možno nemá až takú hernú kvalitu, nás dokázalo prehrať. Stretnutie sme si zanalyzovali a od druhej polovice týždňa sme sa už pripravovali na najbližší zápas. V Komárne nás možno čaká podobný boj o body,“ odpovedal na otázku, či už mužstvo prebolela ostatná prehra v Trebišove asistent trénera FK Poprad Mikuláš Dvorožňák. „Komárno je tabuľkovo nižšie postavený súper, ale určite sú nabudení a povzbudení ostatným domácim víťazstvom nad Zvolenom. Určite nám nedajú nič zadarmo. Majú vo svojom mužstve aj šikovných hráčov. Súpera sme si rozobrali, pripravili našich hráčov tak, aby sme tam uspeli,“ zdôraznil Dvorožňák.

Vlado Palša - FK Poprad
Hráči FK Poprad musia rýchlo dvihnúť hlavy

Šarapatí črevná viróza

Popradčania sa v Komárne nepredstavia v plnej sile. V kabíne už druhý týždeň šarapatí črevná viróza. Otázny je štart viacerých opôr. O základnej jedenástke sa tak zrejme rozhodne až tesne pred sobotňajším zápasom. Určite nenastúpi potrestaný Slavomír Kica, naopak, dobrou správou je, že do zostavy by sa už mal vrátiť uzdravený Stanislav Šesták.

„Šesták sa po črevnej viróze zapojil do tréningového procesu od začiatku týždňa. Už druhý týždeň chlapcov, ale aj nás, realizačný tím, trápi črevná viróza, resp. chrípka. Nie je to ideálne. Na druhej strane sa na nič nevyhovárame, máme široký káder. Musíme sa dať čo najskôr všetci dokopy. Až po piatkovom tréningu budeme vedieť, kto bude schopný vycestovať. Vo štvrtok dvaja hráči netrénovali kvôli zvýšenej teplote. Je tam aj nejaké zranenie, navyše Kica je disciplinárne potrestaný,“ doplnil Dvorožňák.

Duje Medak - FK Poprad
V Trebišove nám to nevyšlo, čaká nás Komárno

Žiaden zápas nie je ľahký

KFC Komárno je po desiatom kole súťaže na nelichotivom predposlednom 15. mieste. V uplynulom kole dosiahlo ešte iba svoje druhé víťazstvo v sezóne, keď si doma poradilo so Zvolenom 3:1. „Musíme dvihnúť hlavu a makať ďalej. Ešte nie je koniec sezóny. Ako nám povedal v šatni po prehre v Trebišove Vlado Palša, ide sa ďalej, nič sa nedeje. V celoštátnej lige nie je žiaden ľahký zápas, o čom sme sa sami presvedčili,“ povedal po prehre v Trebišove ofenzívny záložník FK Poprad Viktor Maťaš.