O turbulentnom období s prezidentom klubu

Máme pred sebou posledný zápas v tomto kalendárnom roku, ktorý uzavrie ligový seriál jesene. Záver je tak trošku turbulentný. Začnime zraneniami. Veľmi nás v klube mrzí každý zdravotný problém a o to viac, keď ide o tak vážny stav, akým si prechádza stopér Martin Luberda. Ten v zápase proti Banskej Bystrici utrpel veľmi vážne poranenie hlavy a lebky, vzhľadom na to, že jeho stav si vyžaduje operačný zákrok. V súboji utržil Martin zásah do hlavy, ktorý mu spôsobil zlomeniny očnej i lícnej kosti.

Martin Luberda: „Preskočil som útočníka, trošku som sklonil hlavu a tesne po odhlavičkovaní som dostal myslím píšťalou.“

Takto nám to vysvetlil Martin vo štvrtok po pohárovom zápase s Banskou Bystricou. K operačnému zákroku by malo dôjsť dnes večer. Poobede nám napísal, že akurát čaká na lôžku a večer by sa mala realizovať operácia.

Lekárska diagnostika uvádza nasledovné: „Pacient bol hospitalizovaný pre zlomeninu jarmovej kosti a hornej čeľuste.“ Nižšie sa v správe uvádzajú zlomeniny spodiny očnice a zlomenina inej kosti lebky a tváre. Martin teda statočne už šiesty deň podlieha vyšetreniam a očakáva operačný zákrok. Všetci ho chceme týmto pozdraviť a vyjadriť mu vďaku za jeho húževnatosť, ktorú v zápase nasadil a zároveň pevne veríme, že ho uvidíme čo najskôr opäť na ihriskách.

Posledné dni však boli poznačené aj smutnou správou z Púchova, ktorá konštatovala nie len prehru, ale aj mnoho výhrad k predvedenému výkonu mužstva. Proti Banskej Bystrici sme však videli iný FK POPRAD. V tejto súvislosti sme požiadali o vyjadrenie prezidenta klubu, Romana Dvorčáka:

Roman Dvorčák: „Výkonom v pohárovom zápase proti Banskej Bystrici sa sa naši hráči vrátili k tomu, čo od nich očakávame. Nemusí sa vždy dariť, ale bojovnosť, túžba po víťazstve, ochota behať a ísť do súbojov musí byť v každom jednom zápase. Sme ambiciózny klub, ktorý vytvára hráčom ligové podmienky. V posledných rokoch patríme k popredným klubom v druhej lige a pohári. Hrať za Poprad dnes nie je samozrejmosťou, ale ambíciou. Ak to nebudú hráči chápať, nemôžu v tomto klube pôsobiť.

Po zápase v Púchove sme rázne zasiahli do diania v A mužstve. Začalo to dohovorom bezprostredne po zápase. Následne mal s hráčmi a realizačným tímom pohovor športový riaditeľ. Zápas v Púchove bol vrcholom neakceptovateľných výkonov. Nie sme spokojní s výkonmi v Banskej Bystrici, Bardejove a Púchove. Identicky domáci zápas so Žilinou B nenaplnil naše očakávania. Chceme, aby sa FK Poprad prezentoval v týchto zápasoch inak. Až do zápasu v Bardejove sme boli voči mužstvu zhovievaví vzhľadom k početným zraneniam kľúčových hráčov. Ani utrápené víťazstvá a identicky ani prehry po slabých výkonoch sa nesmú opakovať. Vedenie klubu je pripravené konať adekvátnym spôsobom.

Výkonmi v menovaných zápasoch sme prišli o tisíc divákov. Nie je nám to ľahostajné. Takisto nám nie je jedno, kde sa v druholigovej tabuľke Poprad nachádza. Našou jednoznačnou ambíciou je postup do najvyššej súťaže. Bol to cieľ pred štartom druhej ligy a bude to náš cieľ aj na jar!“

Takto nám ponúkol svoje aktuálne dojmy prezident klubu.

Turbulentné obdobie teda zažívame nie len z hľadiska zranení, ktoré trápia toto mužstvo, ale aj z hľadiska skĺbenia ambícií a prezentácie mužstva na ihriskách. Výkon proti Banskej Bystrici jasne ukázal, čo toto mužstvo dokáže a aké sú jeho možnosti. V klube teda pevne veríme, že mužstvo sa v poslednom zápase jesene rozlúči víťazstvom a zima prinesie jednoznačné naladenie pre najvyššie ciele v druhej lige. Cieľom je postup!