fbpx

FK Poprad


Oficiálna stránka

V našej ankete s hráčmi o hráčoch pokračujeme s našim najskúsenejším brankárom Jánom Malecom. Ostrieľaný 35-ročný odchovanec TJ Baník Hôrka má za sebou pôsobenie vo viacerých kluboch, z ktorých sa vyníma hlavne prvoligová FK Senica a FK DAC 1904 Dunajská Streda. Jani sa v našom klube venuje aj trénerstvu, keď svoje bohaté skúsenosti odovzdáva mladým brankárom. Pre našu brankársku jednotku sme si pripravili anketu, v ktorej nám prezradil viacero pikošiek o svojich spoluhráčoch.

Ján Malec - FK Poprad
Ján Malec – FK Poprad

Najväčší neporiadnik, bordelár

Tu by som jednoznačne označil Juriho Pohoriliaka a Greša (Mateja Grešáka). Bohužiaľ, obaja sedia vedľa mňa a vždy majú svoje veci až cez moje miesto. Mám čo robiť, aby som si mal kde sadnúť. Často musím oboch usmerniť (úsmev). Je tu ale ešte jeden vhodný kandidát a to priamo v manažérskej pozícii, presnejšie v jeho dopravnom prostriedku. Nebudem radšej v tomto prípade konkrétny, ale Stanko Šesták to nie je (smiech).

Najväčší poriadkumilovník, puntičkár

V masérskej miestnosti má všetko svoje miesto. Náš fyzioterapeut Luky to tam má pod kontrolou naozaj slušne. Z hráčov mi hneď napadne Dragan Andrić, veci má pekne naukladané v prenosnej debničke.

Najlepší spevák

Tu sa črtá viac adeptov. Určite naši španielski hráči Enzo a americano-Oscar. Ďalej Junior nezaprie svoj temperament, Viktor Maťaš s heligónkou a jeho východniarske pesničky.

Najlepší hráč playstation

Myslím, že Kuki (Vlado Kukoľ) našiel v tom čaro (úsmev). Ale aj na sústredení v Turecku sa našli viacerí zruční hráči v tomto smere. Bola tam gambling izba, ale radšej neprezradím, ktorí hráči v tom boli (úsmev).

Najrýchlejší hráč

Napriek tomu, že pôsobí ležérne, na ihrisku patrí medzi najrýchlejších. Z môjho pohľadu je najrýchlejší Galko (Dávid Gallovič). Do obrany nelení a do útoku sa mu chce. Keď na neho ešte človek pokričí, tak je ešte rýchlejší.

Najpomalší hráč

Kategória vyšitá pre Horviho (Lukáš Horváth) (smiech). Zhoda medzi spoluhráčmi pri tejto otázke by bola sto percent. Na druhej strane až taký pomalý nie je, pretože po tréningu je vždy medzi prvými osprchovaný, oblečený a na ceste domov (smiech). Ale, samozrejme, Horvi má na ihrisku svoje prednosti, ktoré vie umne využívať.

Najtechnickejší hráč, najlepší technik

Za mňa je to Grešo, ľavačkou to vie parádne triafať do brány. Škoda, že zatiaľ na tréningoch sa mu v tom darí viac ako v zápasoch (úsmev).

Hráč s najtvrdšou strelou

Tak tu by som vedel rozprávať, keďže na tréningoch to ako brankár cítim. Veľmi tvrdú strelu má Kamil Zekucia, ale len ľavačka je tvrdá, pravačka je „iba“ nepríjemná. Vlado Kukoľ vie vypustiť delovku, ľavačka už je ale neškodná (smiech). Najtvrdšiu strelu podľa mňa má Tibor Slebodník a naozaj často aj presnú (úsmev).

Najtvrdší hráč, neuhne zo žiadneho súboja

Maťo Luberda. Neuhne, aj keď pôjde hlavou proti kopačke. Doslova ako v zápase s Banskou Bystricou, kde si to zlízli jeho tvárové kosti.

Najväčší spachtoš

Jurij Pohoriliak. Bývame blízko seba, takže chodíme spoločne na tréningy a skoro každý deň príde na poslednú chvíľu a so zaspatými očami (úsmev). Aj od jeho manželky viem, že rád vyspáva (smiech).

X