fbpx

FK Poprad


Oficiálna stránka

V ankete „Objav doterajšej sezóny“, ktorú sme vyhlásili na našej facebookovej stránke, skončil suverénne prvý. Po brankárovi Vavrúšovi odohral v ligových zápasoch najviac minút. Za 10 zápasov stihol streliť 2 góly a pridať aj jednu gólovú nahrávku. Reč je o 19-ročnom ofenzívnom záložníkovi – Oliverovi Luteránovi, ktorý sa po predsezónnom omladení kádra stal jedným z ťahúňom nášho mužstva. „Oliho“ sme sa počas prerušenia II.ligy opýtali pár otázok z futbalového, ale aj osobného života.

Oliver Luterán FK PopradOliver Luterán – FK Poprad

Kedy a kde si začínal s futbalom? Priblíž nám svoju futbalovú cestu.

S futbalom som začínal vo FAMT Prešov, kde ma rodičia prihlásili asi v šiestich rokoch. Neskôr nastali s klubom nezhody a prestúpil som do druhého klubu v meste – 1. FC Tatran Prešov. V Tatrane som hral v podstate od prípravky až do staršieho dorastu. Neskôr som sa spoločne s mojimi spoluhráčmi dostal aj k A-tímu, s ktorým som okúsil II. ligu – mužský futbal. Klub ale z druhej ligy vypadol, a tým pádom vypadol aj dorast. Keďže som chcel hrať naďalej prvú dorasteneckú ligu a posúvať sa vyššie, začal som si hľadať nové pôsobisko. Bol som v kontakte so Stanom Olejníkom, ktorý po vypadnutí prestúpil do FK Poprad. Rozprával mi o dobrých podmienkach v klube, kvalitnou prácou s mládežou a podobne. Onedlho sa mi ozval Stanko Šesták s ponukou na prestup, nad ktorou som dlho neváhal. Po prestupe som polovicu sezóny hrával za starších dorastencov (U19) a aktuálne som už členom A-tímu.

Ak by si mohol hrať na inej pozícii, aká by to bola?

Myslím si, že žiadna pozícia by mi nebola cudzia, keďže som si počas mojej kariéry vyskúšal každý jeden post. V tejto sezóne som dokonca v prvých zápasoch nastúpil ako stopér. Ak by som si teda mal vybrať, tak by to bol asi ten stopér.

Aká je tvoja najobľúbenejšia a najmenej obľúbená aktivita na tréningu?

Veľmi nerozdeľujem veci na tréningu podľa toho, ktoré robím rád, a ktoré nerád. Ale najobľúbenejšia je asi bago s Jurajom Kucom, keďže dostáva pravidelne „jasličky“ (úsmev).

S kým z kabíny vychádzaš najlepšie a prečo?

Najlepšie vychádzam s Grešom (pozn. Matej Grešák), keďže sme sa poznali už z pôsobenia za 1. FC Tatran Prešov. Dochádzame spolu do Popradu, čiže trávim s ním najviac času.

Popíš Greša troma slovami.

Vtipný, makáč, zajačík.

Kto je najväčší showman v šatni FK Poprad?

Bezkonkurenčne Richard Šesták, ktorého tanečné a spevácke schopnosti sú neuveriteľné. Ak by nehral futbal, určite by sa nestratil v tejto umeleckej sfére (úsmev).

Najkrajší a najhorší zážitok spätý s futbalom?

Najkrajší zážitok bol zápas AC Miláno vs Juventus, ktorý som sledoval priamo na San Sire a najhorší asi vypadnutie s Prešovom z druhej do tretej ligy.

Najväčší futbalový sen?

Chcel by som si zahrať na nejakom krásnom a zaplnenom štadióne.

RÝCHLE OTÁZKY

Ísť s frajerkou do kina alebo pozerať finále Ligy Majstrov s kamarátmi?

Frajerka ma vo futbale podporuje, dokonca ho rada aj sleduje. Keby teda vedela, že sa hrá finále LM, tak určite by sa pridala k partii kamarátov a sledovali by sme všetci spolu. (úsmev)

Gól v poslednej minúte zápasu alebo hattrick?

Dal som gól aj v poslednej minúte, aj hattrick, ale prevažne v mládežníckych kategóriách. Ale na môj gól v poslednej minúte si spomínam veľmi dobre, keďže som ho strelil hlavou priamo do šibenice.

Hrať zápas vo veľkých horúčavách alebo vo veľkej zime?

Preferujem horúčavy, keďže v zime mrznú prsty (úsmev).

Futbalový vzor v detstve?

Lionel Messi.

Najlepší futbalista histórie?

Pelé.

Obľúbený klub a od ktorého roku mu fandíš?

Odmalička FC Barcelona.

Obľúbený šport okrem futbalu?

Hokej a volejbal.

OTÁZKY Z INSTAGRAMU

Aké máš tetovania na ľavej ruke?

Dátumy narodenia mojich rodičov a brata, dve ruže, kríž, futbalovú loptu s korunou a znázornenie môjho času narodenia na hodinách.

Prečo si dal kamošovi poškodené kopačky? (pozn. pýta sa Matej Grešák)

Myslím si, že tieto falošné informácie od Greša treba zmeniť, keďže som mu predal čisto nové kopačky. Grešo si ich ale nevážil a nosil ich do Tulčíka na ihrisko, kde ich rozbil (úsmev).

Vysnívaný klub, v ktorom by si chcel pôsobiť?

Keby som si mohol vybrať, tak by to bol klub zo španielskej alebo anglickej ligy.

BONUS

Obľúbený predzápasový song?

Zdroj: Youtube.com

X