FK Poprad


Oficiálna stránka

Stalo sa tak dnes, 28. 6. 2017 o 17:00 na futbalovom ihrisku v Kežmarku. Naše áčko trénovalo v susednom meste z dôvodu finalizácie údržby ihrísk, ktoré má k dispozícii FK POPRAD. Hráči sa však stretli už o 16:00 v šatni popradského NTC, kde ich privítal realizačný tím i prezident FK POPRAD, pán Roman Dvorčák.

Stanislav Šesták - FK POPRAD
Stanislav Šesták počas prvého dňa letnej prípravy 2017 – FK POPRAD

Do prípravy nenastúpili Szymon Gruca, Tomáš Peciar, Lukáš Tóth a Miroslav Poliaček. Klub sa týmto hráčom poďakoval za dobrú spoluprácu počas uplynulých mesiacov, či sezón. V prípade Lukáša Tótha išlo o koniec hosťovania, na ktoré prišiel z Michaloviec. Miroslav Poliaček zhodnotil svoje zdravotné ťažkosti ako nezlúčiteľné s maximálnym nasadením a rozhodol sa ukončiť svoje pôsobenie v FK POPRAD. V prípade Tomáša Peciara a Szymona Grucu išlo o uplynutie času, na ktorý bola ich zmluva uzatvorená. V zadných radoch, kde patril práve Tomáš „Peci“ Peciar sa bude FK Poprad spoliehať na trojicu Palša, Hric a Šuľa a po príchode nových krídelníkov v uplynulej sezóne a návrate Mariána Ferenca po zranení, sa klub rozhodol nepredlžiť zmluvu Szymonovi Grucovi. Tomáš Peciar a Szymon Gruca však odviedli počas svojho pôsobenia v FK POPRAD prácu, za ktorú je im klub vďačný a želá im mnoho úspechov v ďalšej futbalovej kariére.

Marián Ferenc počas prvého tréningu po letnej prestávke - FK POPRAD
Marián Ferenc počas prvého tréningu po letnej prestávke – FK POPRAD

Do áčka prichádzajú na skúšku aj zaujímaví dorastenci ako sú Lukáš Urbanič, Vladyslav Apostoliuk a samozrejme Jakub Vígľaš, ktorí už s áčkom má svoje skúsenosti. V tomto období sa v klube skloňujú aj niektoré zaujímavé futbalové mená, ktoré by mohli posilniť káder FK POPRAD. Zatiaľ však nebudeme predbiehať a všetko dôležité vám prinesieme v blízkom čase.

Vladyslav Apostoliuk hráč U19 FK POPRAD v sezóne 2016/2017.
Vladyslav Apostoliuk hráč U19 FK POPRAD v sezóne 2016/2017.

Realizačný tím ostáva nezmenený a trénerskú štvoricu bude tvoriť partia pánov – Šesták, Dvorožňák, Belejčák a Lipčák, ktorí predviedli svoju kvalitnú prácu v samotnom závere sezóny 2016/2017.

Mikuláš Dvorožňák, asistent trénera - FK POPRAD
Mikuláš Dvorožňák, asistent trénera – FK POPRAD

Mužstvo čakajú nasledovné prípravné zápasy a tiež zaujímavé spestrenia prípravy, z ktorých vám samozrejme prinesieme informácie i ďalší mediálny obsah. Sezónu začíname už 29. 7. 2017.

Rozpis letnej prípravy 2017 - FK POPRAD
Rozpis letnej prípravy 2017 – FK POPRAD
X