FK Poprad


Oficiálna stránka

Prinášame vám rozhovor s Kamilom Kopúnkom, bývalým reprezentantom Slovenska vo futbale, ktorý zakotvil v radoch FK POPRAD. Kamil odohral za naše farby už niekoľko ligových zápasov a rozhovor sme uskutočnili pre FK POPRAD MAGAZÍN po prvých dvoch dueloch aktuálnej sezóny. Dnes vám ho ponúkame online 🙂

Kamil Kopúnek a Vlado Kúkoľ pred zahrávaním štandardky.
Kamil Kopúnek a Vlado Kúkoľ pred zahrávaním štandardky.

Kamil, úvod sezóny nám priniesol radosť, i keď ten posledný zápas s Bardejovom bol u mnohých na dlhšiu diskusiu… Máme ale šesť bodov a ideme ďalej. Ako vidíš naše doterajšie trojzápasové pôsobenie?

Čo sa týka kabíny, tá je výborná, makáme jeden za druhého. Prvými zápasmi sme si urobili radosť a chceli sme zvládnuť aj tretí zápas. Nepodarilo sa, ale je to tak, ako som hovoril… Táto liga je ťažká a musíme ísť od zápasu k zápasu a zabudnúť na to čo bolo a pozerať dopredu. Keby nám niekto pred týmto úvodným rozlosovaním povedal, že budeme mať na konte 6 bodov po troch zápasoch, tak by sme boli štastní. Liga je ešte dlhá…

Ako sa na ihrisku cítiš a aká je tvoja aktuálna forma? Rozumieš si s chalanmi nielen v kabíne, ale aj na tráve?

Seba by som nehodnotil… Kto ma pozná vie, že sa snažím odovzdať maximum a pre mužstvo spravím všetko. Samozrejme s chalanmi si na seba zvykáme a pomaličky sa spoznávame. Už som tu mesiac a pol a myslím si, že to bude stále lepšie a lepšie. Denne sme spolu, vieme čo môžeme od seba čakať. Sme partia veľmi dobrá bez rozdielov, či časť chalanov hráva častejšie a druhá menej…

Predtým, ako si prišiel do Popradu, si mal určite o klube nejaké informácie. Aká je realita, ktorú si našiel v FK POPRAD?

Realita je taká, že Poprad, čo sa týka futbalu, urobil veľký krok dopredu. Predtým to bol prakticky amatérsky klub. Pán majiteľ sa nám snaží dať aj to posledné, a ak je nejaký problém môžeme sa na neho bez problémov obrátiť. Robí pre futbal strašne veľa… Všetci však musíme držať spolu, ak chcú byť výsledky… Od pánov, ktorí sa starajú o trávnik, po tých, ktorí zabezpečujú tréningový, či zápasový servis v kabíne a podobne. Každý jeden kto je v klube, musí držať s nami! Ak sú prítomné akékoľvek negatívne vplyvy je to vidno a prejaví sa to.

V FK POPRAD sa stretli dvaja reprezentanti a účastníci MS 2010. Na druhú ligu je to trošku rarita, no o to viac nás to teší. Mal si určite mnoho ponúk, prečo práve Poprad?

Ja som to už spomínal, že mi zavolal Stanko Šesták, povedal mi aká je situácia a bola to pre mňa výzva. Rád by som s tým Popradom aj niečo dokázal, preto som tu na tri roky. Samozrejme, mal som na výber aj nejaké iné kluby, ale povedal som šéfovi, že ideme do toho… 3-4 dni nato, čo sme sa dohodli, som mal nejaké telefonáty či nechcem ísť inde, ale povedal som že nie, že som už sem a že sme dohodnutí s majiteľom a nechcem sklamať ani Stana.

Kamil Kopúnek a Stanislav Šesták v spoločnej útočnej aktivite proti Seredi.
Kamil Kopúnek a Stanislav Šesták v spoločnej útočnej aktivite proti Seredi.

Stano nesie veľký podiel na tom, že si dnes tu… Ako ty poznáš Stana Šestáka?

Ja poznám Stana Šestáka ako výborného futbalistu a výborného človeka. Čo sa týka ľudskosti, ja nedám na neho dopustiť.

Spomínal si, že liga bude náročná. Doma by sme však mohli využiť dvanásteho hráča, akým je fanúšik. Vnímate fandenie aj počas stopercentnej koncentrácie počas náročných duelov?

Každý domáci zápas bude ťažký. Máme skvelé mužstvo, ale potrebujeme od fanúšikov pomoc. Fanúšik veľmi vplýva na futbal už len tým, že povzbudzuje svoj klub. Hráč to samozrejme vníma a určite sa mu lepšie hrá. Futbal robia fanúšikovia a čím je ich viac, tým je to pre futbal lepšie.

Kamil, na záver sa chcem opýtať, na ktorý klub zo svojho portfólia spomínaš najradšej?

V každej krajine a v každom klube to bolo niečo iné. Boli tam plusy aj mínusy, ale čo sa týka futbalu, tak to bolo v AS Bari v talianskej Sérii A.  Či to bolo San Siro, alebo domáci zápas proti AS Rím. To boli skvelé časy :-).