FK Poprad


Oficiálna stránka

Gólovú nemohúcnosť z jesene si chlapci z FK POPRAD kompenzujú v zápasoch nadstavbovej časti o udržanie. V posledných štyroch stretnutiach, ak rátame aj prípravný duel na ihrisku prvoligistu (Rimavská Sobota, Lipany, Michalovce a Haniska), sme strelili 26 gólov. To je presne toľko, koľko sa nám ich podarilo vsietiť počas osemnástich zápasov jesennej časti. Skutočne nevídanou parádou bol posledný zápas proti Haniske, v ktorom sme zaznamenali až jedenásť presných zásahov.

Veľkou mierou sa o tieto posledné výsledky zaslúžila dvojica skvelých kanonierov Šesták a Šašinka, no aj hráči ako Maťaš, Bilas, či Lukáč majú na svojom konte slušné množstvo gólových zápisov, no väčšina z menovaných sa výraznejšie presadila práve v posledných dueloch. Gólová chuť a radosť z hry je tak evidentne na vyššej úrovni ako tomu bolo na jeseň. Za pripomenutie stojí fakt, že so súpermi, ktorí pre nás v posledných kolách znamenali nenáročné sústo, sme na jeseň dokázali mnohokrát víťaziť len tesne a niekedy sme získali iba bod. Nepochybne tak toto mužstvo prešlo zásadným vývojom, ktorý bude, ako dúfame, platný aj proti rezerve slávneho Spartaka Trnava.

Tréner Hanisky, pán Peter Šmelko po zápase skonštatoval, že jeho zverenci ho v tomto zápase sklamali a poblahoželal Popradu k zaslúženému víťazstvu. Stanislav Šesták, ako hrajúci tréner, ktorý si v tomto zápase vyslúžil štyri fantastické gólové zápisy vyjadril radosť, že kabína klape výborne a že verí v záujem popradského publika, ktoré by mohli gólové nádielky prilákať opäť na štadión. Kým na semifinále Slovenského pohára sa v NTC pozeralo viac ako 2000 divákov, na tieto nadstavbové duely príde sotva viac ako 100 záujemcov. Zaujímavé bude sledovať divácky záujem v blížiacom sa zápase proti Trnave, ktorý odohráme na domácom ihrisku už 3. 6. 2017 o 17:00.

Mimoriadne sympatické bolo v zápase proti Haniske, svorné fandenie maželiek a partneriek našich futbalistov, spolu s ich deťmi. Nečudo, že sa chlapci v bielych dresoch aj napriek vysokému výsledku ďalej hnali za gólmi, veď podpora v hľadisku bola tentokrát mimoriadna. Stanislav Šesták po zápase uviedol, že hráči sa cítia byť súčasťou jednej veľkej rodiny. Ani početná účasť polovičiek našich hráčov nebola náhodná, po zápase sa konal spoločný večer, ktorý mal zoznámiť rodiny a utužiť vzťahy.

FK POPRAD je teda na baráž pripravený nielen fyzicky, ale aj mentálne, k čomu zásadne prispieva skvelá, priateľská a prajná atmosféra v mužstve. Veríme, že táto partia je pripravená vybojovať pre mesto i región prestížnu celoštátnu druhú ligu. Už o dva týždne budeme svedkami prvého súboja barážového dvojzápasu.