FK Poprad


Oficiálna stránka

Na konci uplynulej sezóny to bol môj posledný zápas na lavičke Popradu. Chcem sa poďakovať za to, že som mohol ako tréner pôsobiť v Poprade.

Keď sme sa pred rokom vracali z barážového zápasu o zotrvanie v 2. lige v Trnave, povedal som, že o rok budeme znova hrať baráž, ale o postup do 1. ligy. Nepodarilo sa to a keď niekto nepostúpenie a 3. miesto v 2. lige považuje za neúspech, tak sa mu chcem ospravedlniť. Škoda, baráž bola blízko a myslím si, že sme pre to mohli a mali urobiť viac. Nevyhováram sa na nič, nehľadám chybu u nikoho. Keď chce niekto nadávať, nech nadáva na mňa, ja som bol tréner a viem, čo funkcia trénera obnáša.

Jaroslav Belejčák – FK POPRAD

Bol som v Poprade necelé dva roky, obľúbil som si celú podtatranskú oblasť, spoznal som niekoľko zanietených ľudí, mal som dobrých asistentov – Mikiho Dvorožňáka, Maťa Lipčáka, Dana Džupíra, Stana Šestáka, ktorý svoju robotu odviedol v kabíne aj na ihrisku, no myslím si, že futbal si v Poprade v súčasnosti zaslúži viacej pozornosti. No pri jednom mene sa chcem pristaviť. Je to prezident klubu, Roman Dvorčák. Pôsobil som vo viacerých kluboch, no takého prezidenta som stretol iba v poľskom klube Groclin Grodzisk, kde som ako asistent pôsobil po boku D. Radolského. Za ten čas, čo som tu, futbal v Poprade výrazne zviditeľnil na futbalovej mape Slovenska. Popradský futbal si získal rešpekt, vytvoril podmienky pre rozvoj talentovanej mládeže, veľké množstvo chlapcov aj dievčat rozvíja svoj talent a zdokonaľuje sa v UTM. Mládež v Poprade už začína fungovať tak, ako by mala. Dospelí „A“ i „B“ hrajú o špicu vo svojich súťažiach… Chcel vytvoriť aj zázemie pre „A“ mužstvo, lebo to zázemie nemá. Nie som Popradčan, nevidím do všetkého, nechcem posudzovať, no takého človeka si vo svete vážia, navybíjajú sa v žabomyších vojnách, nezávidia, ale keď je to spoločný záujem, pomáhajú. Preto, pomôžte mu, ako sa len dá, neklaďte mu polená pod nohy a futbal v Poprade sa ešte viac zviditeľní na úžitok všetkých obyvateľov tohto pekného mesta a regiónu.

Jaroslav Belejčák – FK POPRAD

Snažil som sa v Poprade trénerskú prácu odviesť čo najlepšie, niečo sa podarilo, niečo nie, no myslím si, že pre futbal v Poprade bude lepšie, keď tu ako tréner už pôsobiť nebudem. Naďalej budem futbalové dianie pod Tatrami sledovať, držať palce a tešiť sa z každého úspechu a pokroku.

Jaroslav Belejčák