Počas tohto víkendu sa uzatvorí prvá polovica sezóny v druhej lige. Na programe sú zápasy 15. kola, ktoré určia postavenie tímov po jesennej časti. Tá sa tým ale ešte neskončí, keďže v novembri sú na programe ešte ďalšie dve kolá odvetnej časti. Naši bielo-modrí orli okrem toho odohrajú ešte osemfinálové stretnutie Slovnaft Cupu, keď v stredu 30. októbra vyzvú v NTC Poprad o 16. hodine MFK Dukla Banská Bystrica.

Zajtra sa o 14.30 hod. predstavíme na ihrisku nováčika súťaže, MŠK Púchov. Zverenci trénera Vladimíra Cifraniča sú v tabuľke na 12. mieste so ziskom 15 bodov. Naši chalani sú na tretej priečke s 30 bodmi a štvorbodovou stratou na vedúce duo Banská Bystrica – Dubnica. Pred zajtrajším duelom sme oslovili nášho ofenzívneho hráča Mateja Grešáka, ktorý si svojimi dobrými výkonmi vypýtal miesto v základnej zostave. Zajtra sa na ihrisku môže stretnúť v súboji aj s útočníkom Štefanom Holišom, s ktorým ešte v minulej sezóne býval spoločne na byte v FK Poprad. Holiš v tejto sezóne posilnil nováčika z Púchova a v ostatnom zápase v Podbrezovej pri prehre hostí 2:5 bol jedným zo strelcov Púchovčanov.

FK Poprad - Grešák
Matej Grešák v zápase proti Ružomberku B

Matej, zajtra nás čaká nováčik súťaže z Púchova. Ako prebieha príprava na tohto súpera?

Na Púchov sa pripravujeme tak ako na každého iného súpera. Určite tam chceme zabodovať a priniesť si domov tri body.

Aká je nálada v šatni? Po dvoch prehrách v Bardejove a doma so Žilinou B prišli víťazstvá v Šamoríne a doma proti Ružomberku B. Sme už na víťaznej vlne?

Nálada je už lepšia, sme radi, že sme teraz ostatné dva zápasy vyhrali. Dúfam, že sa nám to podarí aj v Púchove.

Stále sa trápime v koncovke, šancí máme dosť, ale gólov strieľame málo. Hovoríte o tom v šatni, čo je potrebné urobiť, aby sa to zlepšilo?

Bavíme sa o tom, pracujeme na tom v tréningoch. Snáď sa to zlepší aj v zápasoch, aby sme strieľali čo najviac gólov.

V posledných zápasoch si sa udomácnil v základnej zostave. Ako sa ti hrá, chytil si v závere jesene dobrú formu?

Som rád, že mi dal tréner šancu. Snažím sa svojimi výkonmi oplatiť mu dôveru, či už gólmi alebo asistenciami.

Púchov je nováčik súťaže, aké o ňom máte informácie? Je to veľká neznáma?

Vieme, že je tam Števo Holiš, ktorý hrával u nás. K rozboru zápasu sme sa zatiaľ nedostali, video si pozrieme v piatok (dnes, pozn. autora).

Úvod do sezóny Púchovu príliš nevyšiel, ale vyzerá to tak, že sa už v súťaži etabloval.

Určite im to už ide lepšie ako na začiatku. Preto si nemyslím, že to bude ľahký zápas. Budú bojovať, no my sa pokúsime získať tri body.

Spomenul si Števa Holiša. Napísali ste si niečo pred zajtrajším zápasom? Chcel by si mu niečo odkázať?

S Pištom som býval na byte v Poprade, ale zatiaľ sme si nič nepísali, ani neprezrádzali. Teším sa ale na neho, dúfam, že sa spolu stretneme na ihrisku v zápase.

Blíži sa koniec jesene, ako vidíš jej blížiaci sa záver. Ako vysoko by sme sa chceli dostať pred zimnou prestávkou?

Bolo by najlepšie, keby sa nám všetky zápasy podarilo vyhrať. Posnažíme sa, snáď to pre nás dopadne dobre.