Posledné turbulentné obdobie klubu, ktoré pretrváva už niekoľko mesiacov, sa aj napriek enormnému úsiliu vedenia nepodarilo zažehnať. Pre globálnu nepriaznivú ekonomickú situáciu opúšťa klub hlavný sponzor, ktorý bol pre klub niekoľko rokov absolútne dominantným finančným zdrojom, ktorý poskytol klubu dovedna viac ako 5 miliónov EUR. Počas partnerstva so spoločnosťou RITRO Invest, s. r. o. zažil FK Poprad jednu zo svojich najvýznamnejších ér. Sponzor však pre nepriaznivú situáciu, ktorá ho už dlhšiu dobu firmu limituje v aktivitách, nedokáže naďalej klub podporovať.

Roman Dvorčák: „Aj napriek tomu, že RITRO nemohlo v posledných mesiacoch podporovať klub tak, ako by si želalo, vyvinuli sme veľké úsilie pre to, aby sme mohli situáciu zmierniť a udržať. Aktuálna situácia však všeobecne športu, ako aj mnohým iným odvetviam nepraje a viaceré kluby, vrátane FK POPRAD, to pocítili zásadnou mierou.“

Počas spolupráce so spoločnosťou RITRO siahol FK Poprad na prvú ligu prostredníctvom baráže, vytiahol dorast do prvej ligy a medzi top tímy na Slovensku, vybudoval futbalovú akadémiu, vychoval niekoľko mládežníckych reprezentantov, absolvoval semifinále Slovnaft-cupu, rezervný tím postúpil z piatej ligy do tretej najvyššej súťaže, výraznou mierou rozvinul ženský futbal v meste a všetky žiacke kategórie učinil viac než konkurencieschopnými v najvyšších súťažiach za čo mu patrí obrovské poďakovanie.

Futbalový klub Poprad sa tak bude musieť na svojej aktuálnej ceste vysporiadať s nájdením nového generálneho sponzora a adekvátnej finančnej podpory, ktorá dokáže udržať stanovené ciele i prítomnosť jednotlivých tímov v elitných súťažiach.

K dňu 28. 1. 2021 zároveň rezignuje na funkciu prezidenta klubu a členstvo v správnej rade aj Roman Dvorčák, konateľ spoločnosti Ritro Invest, s.r.o.

ĎAKUJEME!