FK Poprad = rodina

A na sociálnych sieťach je ticho….. Veľmi ťažko sa nám hľadajú slová ku včerajšiemu zápasu. Po skoro 5-ročnej systematickej práci v klube, sme tohto roku zažili na jednej strane obrovský historický úspech pre popradský futbal a na druhej strane obrovské sklamanie.

Veru sme si mnohí včera aj poplakali, vrátane hráčov, ich manželiek aj zamestnancov klubu. Jedna vec je totiž sledovať dianie v klube tu na sociálnych sieťach alebo na ihrisku a druhá vec je byť priamo v kuchyni a všetko to prežívať spolu.

Nepoznám veľa druholigových alebo prvoligových klubov, kde je prezident zároveň hlavný sponzor a častokrát taxikár, ktorý jazdí s plným autom svojich priateľov na vonkajšie zápasy, kde sa nechodí do kabíny na hráčov hulákať ale otcovsky ich povzbudiť, kde dievčatá z klubu vrátane manželiek hráčov a funkcionárov vo svojom voľnom čase pripravujú občerstvenie do VIP a pečú torty pre hráčov. Len tak pre radosť.

Možno si poviete, že práve to je chyba ale toto je naša cesta, ktorú sme si zvolili, pretože z FK Poprad sa počas tých piatich rokov stala rodina.

Včera nám jeden predstaviteľ zo SFZ povedal: „Klobúk dole pred úrovňou Popradu, na ktorú ste to za tie roky dotiahli. Ak odídete, už nikdy to nebude lepšie…“ A to je jedno zo zadosťučinení, ktoré nás veľmi teší.

Ďakujeme Stankovi Šestákovi, že sa pred pár rokmi rozhodol bojovať s nami. Je to človek s veľkým srdcom, ktorý dal klubu a ľuďom v ňom veľmi veľa.

Ďakujeme chlapcom za úspešnú sezónu, ďakujeme našim FANS a ULTRAS, že nesklamali a neúnavne povzbudzovali, aj keď sa nedarilo. A v neposlednom rade ďakujeme vedeniu klubu, že dalo mnohým trénerom, hráčom a zamestnancom príležitosť byť súčasťou tejto rodiny.