fbpx

FK Poprad


Oficiálna stránka

Zahrať si v zápase na profesionálnej úrovni proti svojmu dvojčaťu sa nepodarí hocikedy a hocikomu. Futbalistom Andrićovcom sa to podarilo. Dragan a Slobodan si včera skrížili kopačky v prípravnom stretnutí v popradskom NTC. Dragan sa predstavil v drese nášho FK Poprad, jeho dvojča Slobodan v drese hosťujúceho ŠK Odeva Lipany. Ako nám po zápase prezradil Dragan, obom bratom sa splnil sen, keďže na Slovensku si rodáci zo Srbska zahrali proti sebe vôbec po prvýkrát.

„Hrali sme už proti sebe, ale to už bolo dávno, ešte keď sme hrávali v Srbsku. Bol to dobrý pocit. Hoci som v prvom rade držal palce svojmu mužstvu, želal som si, aby hral aj Slobodan dobre a myslím si, že sa mu to podarilo. Na Slovensku sme proti sebe nastúpili po prvýkrát. Slobodan si vždy chcel zahrať proti mne. Podpichoval ma, že by ma tréner mohol stavať za popradské B-mužstvo, aby sme si zahrali proti sebe. Teraz sa mu splnil sen. Bolo to fajn, hoci sme sa nestretli v žiadnom osobnom súboji,“ s úsmevom konštatoval 30-ročný Dragan.

FK Poprad - Lipany
Lipany sme zdolali 1:0

lipany majú svoju kvalitu

Náš druholigista zdolal popredné mužstvo tretej ligy Východ tesne 1:0 po presnom zásahu Lukáša Horvátha.

„Nebol to ľahký súper, Lipany hrajú spolu už dlhšie, je to zohraté mužstvo, ktoré má svoju kvalitu. Je tam veľa hráčov, ktorí už hrali v druhej lige. Hrali proti nám dobre, vedeli, že sa budú brániť a boli na to pripravení. Nakoniec sa nám ale podarilo streliť víťazný gól,“ poznamenal na margo stretnutia Dragan Andrić.

Medzi tromi žrďami dostal príležitosť Samuel Vavrúš, ktorý si udržal čisté konto.

„Problémom bolo, že sme dlho čakali na to, kedy sa nám podarí streliť prvý gól. V takýchto zápasoch je najlepšie dať gól čo najrýchlejšie. Preto sme sa trápili až do konca zápasu. Súper cítil šancu na dobrý výsledok, ale našťastie to tam padlo,“ zhodnotil stretnutie s Lipanmi Vavrúš.

FK Poprad – ŠK Odeva Lipany 1:0 (0:0)

Gól: Horváth.

FK POPRAD: Vavrúš – Jančak, Zekucia, Horváth, Grešák – Junior, Gallovič, Kanu – Olejník, Arevalo, Andrić. Striedali: Oscar, Luterán, Kukoľ, Slebodník.

X