fbpx

FK Poprad


Oficiálna stránka

Dnes okúsime druhú ruskú ligu

V nedeľu sme pohodlne zdolali ruských mladíkov z rostovskej juniorky, ktorí sú účastníci najvyššej ruskej súťaže  U20 Premier Liga. Podarilo sa nám streliť 4 góly, pod ktoré sa podpísali Andrić, Enzo Arevalo, Horváth a Arthur Angelo.

Manažér seniorských výberov, Roman Pazúr: „Prvý zápas sústredenia s juniorkou FK Rostov sme odohrali v ideálnom futbalovom počasí. Každý z hráčov dostal príležitosť odohrať jeden polčas. V prvom polčase sme mali prevahu a dali sme tri góly. Vyberiem najmä nádherný gól Arthura Angela, ktorý „vymietol pravú šibenicu“. Druhý polčas sa hra vyrovnala, ale naša obrana ostala stáť pevne na nohách a všetko sa im podarilo vyriešiť. Góly zaznamenali Andrić, Enzo Arevalo, Horváth a spomínaný Arthur Angelo.“

Dávid Gallovič: „Nálada je veľmi dobrá, aj na ihrisku aj mimo neho. Užívame si počasie, jedlo, takže všetko je super. Nemáme sa na čo sťažovať. Myslím si, že v zápase s Rostovom sme podali fakt dobrý výkon a boli sme jasne lepší. Súper bol húževnatý, behavý, ale myslím si, že naša kvalita a prístup rozhodli o tomto zápase a už po prvom polčase bol rozdiel trojgólový. V druhom polčase sme pridali ešte jeden gól a zaslúžene sme vyhrali. V Turecku sú momentálne určite lepšie podmienky ako u nás, z hľadiska ihrísk, počasia… Myslím si, že každý z nás si to tu pochvaľuje a sme radi, že tu môžeme byť.“

Peter Ďuriš po zápase s Rostovom zdôraznil, že druhý polčas odohrali všetci naši chlapci z U19, ktorí sú na sústredení spolu s A-mužstvom.  Taktiež dodal, že druhý najmladší člen tímu, Stanislav Olejník si doliečuje zranený členok. Pre zaujímavosť uvádzame, že najmladším hráčom na sústredení je len 17-ročný Sebastián Jurčišin.

Aktuálne z Turecka. Zdroj: Peter Ďuriš

Dnes o 14:00 nášho času (16:00 – Turecko), odohráme zápas proti tímu FC Avangard Kursk. Ide o celok z druhej najvyššej ruskej ligy. Momentálne sa v dvadsaťčlennej tabuľke nachádza na 14. mieste. Lídrom tejto ligy je FC Rotor Volgograd, ktorému dýcha na chrbát FC Torpedo Moskva. Súhrnná trhová hodnota hráčov nášho dnešného súpera činí, podľa webu transfermarkt.com, celkom 4,68 milióna eur. Hodnota FK POPRAD je podľa rovnakého zdroja 1,43 milióna eur. Z hľadiska trhovej hodnoty kádra je náš dnešný súper favoritom stretnutia. Ukazovateľ hodnoty však nemusí vždy hovoriť o všetkom. Rostovskú juniorku s hodnotou kádra 2,13 milióna eur sme v nedeľu zdolali výsledkom 4:0. Išlo však o hráčov do 20 rokov z najvyššej ruskej juniorskej ligy. Isté je, že nás dnes čaká ďalší súper vysokej kvality.

Zdroj: google.maps

 

X