Chlapci ešte mesiac vydržme!

Sobota mala niekoľko perfekcionizmov a čo je potešujúce, nie len ihriskových. Perfektné bolo to, že na štadión si našlo cestu takmer 1700 divákov aj napriek počasiu, ktoré nikoho zvlášť neláka. Ak prihliadneme na to, že zápas ste si v chladnej a sychravej psote mohli pozrieť doma na gauči, vďaka priamemu prenosu od  Futbalnetu, návšteva je v skutku fantastická a dokazuje, že Poprad má záujem o futbal. A nie len Poprad. Osobne vozím na zápasy zo Zamaguria suseda, otca a kamaráta, ku ktorým sa pripojil nedávno ďalší a tak na domáce zápasy vyráža plné auto, ktoré ma cestou zo sobotňajšieho zápasu lámalo, aby som ich zviezol aj do Liptovského Mikuláša a Bardejova. V tmavom aute, kde vládol oslavný zvuk otvárajúcich sa plechoviek od piva, som sa pousmial a uvedomil si, že sa deje niečo výnimočné. Zápas, ktorý sme videli v sobotu, mal atribúty prinajmenšom fortunaligového stretnutia a našim výkonom sme si na seba uplietli bič, pretože divák na vlastné oči videl, čoho je toto mužstvo schopné.

FK Poprad - FK Pohronie

Osobne ma veľmi potešila maličkosť, ktorú som si všimol zrejme náhodou, keď som sa počas zápasu pozrel na trénera Mareka Petruša. Marek zakrútil rukou a gesto podporil slovami „rýchlejšie!“. Občas mi u nás chýbala práve rýchlosť pohybu, či ponuky, ale v sobotu išli chlapci ako hodinky. Videl som taký FK POPRAD, aký chcem vídať vždy! Boli sme sústredení, dreli sme, behali sme, obrana vyrážala v ústrety útočníkom a do obrany sa šprintujúc zapájal aj Enzo, ktorý neraz s loptou prilepenou na nohe dvíhal zo stoličiek popradské NTC.

FK Poprad - FK Pohronie

Pred nami sú štyri zápasy, ktoré môžu navždy vyryť obrovskú spomienku do srdca popradského futbalu. Chlapci, prosím ešte mesiac vydržme predvádzať to, čím ste ohúrili tisíce divákov na štadióne spolu so sledovačmi priameho prenosu. Drina a srdce, ktoré korunoval Stano Šesták v poslednej minúte, sú pre mňa po sobote najkrajším zážitkom z futbalu v Poprade. Doteraz vyhrával pohárový semifinálový triumf v Dunajskej Strede…

Základná zostava zo zápasu proti DAC Dunajská Streda.

Forma vrcholí u Lokomotívy a u nás. Kým minulý rok nás v sľubnej pozícii opustila na konci sezóny, po sobote máme na konte azda najlepší zápas, aký sme kedy odohrali. Do hry môžu zasiahnuť karty, zranenia, smola, ale som presvedčený, že máme na to! Chlapci, skúsme vydržať ešte mesiac v tomto tempe a doprajme si historický okamih.