fbpx

FK Poprad


Oficiálna stránka

Dve víťazstvá a jedna remíza. Taká je bilancia nášho A-mužstva zo sústredenia v tureckom Beleku. Hoci výsledky v príprave nie sú tým najdôležitejším aspektom, osem strelených gólov v troch dueloch a celkové skóre 8:2 sú dobrou vizitkou pre našich bielo-modrých orlov. Postupne sme si zmerali sily s dvoma ruskými celkami (Rostov, Kursk) a estónskym Parnu.

„V prvom rade ďakujeme vedeniu FK Poprad, že nám umožnilo sústredenie v Turecku. Splnilo to účel, boli tam kvalitné terény, dobré počasie, rovnako tak aj strava a hotel. To, čo sme si naplánovali odtrénovať a odohrať, sme urobili. V príprave je dôležitejšia hra ako výsledky, tie nás ale potešili. Čakali sme, že v prvom zápase nastúpime proti A-tímu Rostovu, ten ale postavil juniorku, resp. B-mužstvo. Hlavne v prvom polčase sme podali výborný výkon. Bolo tam nasadenie, ponuková činnosť, chlapci sa dobre pohybovali a výsledok sa dostavil. Kursk bol kvalitnejší súper ako juniorka Rostova. Takisto sme odohrali dobrý zápas, boli sme aktívni, v závere sme dostali zbytočný gól z ničoho. V poslednom zápase proti celku z Estónska sme mali viac z hry. Súper hrozil z protiútokov, dali sme tri góly, oni skorigovali až v závere. Sme spokojní, že sme v Turecku strelili už viac gólov, dúfajme, že sa to prenesie aj do vážnych majstrovských zápasov,“ zanalyzoval vystúpenie našich chalanov v Turecku tréner Jaroslav Belejčák.

FK Poprad - Turecko
Základná jedenástka zápasu proti Parnu

mladíci nesklamali

Na hernom sústredení v krajine polmesiaca sme sa predstavili s viacerými dorastencami. Okrem Olejníka, ktorý sa v A-tíme udomácnil už v jesennej časti súťaže, s „áčkom“ do Turecka cestovali aj Kuc, Ficko, Luterán či Jurčišin. Podľa trénera sa mladíci ukázali vo veľmi dobrom svetle. Jediným negatívom sústredenia bolo zranenie Arthura, ktorý v Turecku predvádzal výborné výkony.

„Mladých hráčov hodnotím veľmi dobre. Mali veľmi dobrý prístup, dostali šancu a nesklamali. Hrali to, čo sme im povedali. Oni sú budúcnosť popradského futbalu. Samozrejme, potrebujú ešte futbalovo dozrievať, ale budú dostávať šancu a stabilne hrať,“ zdôraznil kouč bielo-modrých orlov.

Najbližší prípravný zápas odohrajú naši druholigisti už v stredu, keď o 15. hodine v NTC Poprad privítajú treťoligové Lipany.

„Základná zostava sa nám už rysuje, v stredu 4. marca už hráme pohárový zápas v Dunajskej Strede. Pre našich dorastencov sa už počas tohto víkendu začína jarná časť súťaže, v nedeľu hrajú v Michalovciach,“ uzavrel Belejčák.

FK Poprad – FK Rostov B 4:0 (3:0)

Góly: Andrić, Horváth, Arevalo, Arthur.

FK Poprad – FC Avangard Kursk 1:1 (0:0)

Gól: Slebodník.

FK Poprad – FC Parnu 3:1 (2:0)

Góly: Kukoľ 2, Olejník.

X