FK Poprad


Oficiálna stránka

Súčasný tréner brankárov FK POPRAD, Martin Lipčák bol počas svojho pôsobenia v prvoligovej Trnave veľmi rešpektovaným a váženým hráčom. Bývalý reprezentant i účastník olympiády v Sydney prežil so Spartakom takmer dva roky, keďže v Trnave pôsobil od februára 2005 do decembra 2006. V Trnavskom drese odchytal niekoľko desiatok duelov a tak sme mu v súvislosti s barážou položili pár otázok.

Ján Malec a Martin Lipčák - FK POPRAD
Ján Malec a Martin Lipčák – FK POPRAD

Martin, akú príchuť má pre teba tento dvojzápas? V Trnave máš určite mnoho priateľov, mal si možnosť sa s niekym zhovárať o tomto barážovom dvojzápase?

Do Trnavy som prišiel v roku 2005 z Artmedie. Na Spartak spomínam len v dobrom. Zažil som tam výbornú partiu a super divákov. Dovolím si tvrdiť, že najlepších na Slovensku. 18-tisícové návštevy na slovenskej lige… Momentálne z kádra nikoho nepoznám. Jediný čo tam ostal je masér Pralovský tréner brankárov Kamesch.

Pre nás má tento zápas cenu zlata. Pre Trnavu ide v úvodzovkách „len“ o rezervu. Čo si myslíš o motivácii Trnavčanov?

Pre nás je to samozrejme momentálne najdôležitejší dvojzápas sezóny. Určite bude chcieť vyhrať aj Trnava, ale verím, že máme skúsenejšie mužstvo a hráčov na to, aby sme to zvládli.

Určite vnímaš aj to, že pre Trnavu je momentálne obdobie, nie práve najšťastnejším…

Áno, samozrejme, vnímam situáciu v Spartaku a naposledy som sa bavil aj s Mirom Karhanom a Marekom Ujlakym. Je tam zlá atmosféra, ale je to problém Trnavy.

Martin Lipčák - FK POPRAD
Martin Lipčák (vľavo) – FK POPRAD