sobota, 23.10.2021|Posledná aktualizácia 23.10.2021 09:33

Prinášame vám hodnotenie, video a štatistiky zápasu

Ukončené
    130 divákov
    MFK Vranov nad Topľou

Tréner Vladimír Lajčák :

V nedeľné dopoludnie k nám prišiel tabuľkový sused z Vranova, o ktorom sme vedeli, že má kvalitné mužstvo s niekoľkými zahraničnými hráčmi. Pokúsili sme sa ho prekvapiť zmenou rozostavenia i zostavy. Sebakriticky musím priznať, že zámer sa v prvom polčase príliš nevydaril. Benefity z prevahy na krídlach i prekvapenia sa rozplynuli v našich nepresnostiach a individuálnych chybách.
    Nedoťahovali sme slušne pripravené akcie, čoho dôsledkom bola jediná gólová príležitosť, dve slabé strely a dva nevyužité, potencionálne nebezpečné centre.

Našťastie solídne fungovala aspoň defenzíva a súperovi sme nič nebezpečné nedovolili.

Do druhého polčasu sme poslali troch nových hráčov, vrátili sme sa k osvedčenému hernému systému 4-3-3 a výsledok sa dostavil. Ožili sme, rýchlo sme dali gól, keď po faule na Matalíka spoľahlivo premenil pokutový kop Kaprál. Pokračovali sme v dobrej útočnej hre, no ďalšie dve vyložené šance sme vynechali, pri ďalších dvoch videli rozhodcovia, možno oprávnene, ofsajd.

Na útočnú hru sa dalo pozerať a na svoje si prišli verní diváci, najmä keď nerezignoval ani súper a po kontrách nám pohrozil v dvoch dobrých príležitostiach. Celkovo sme však mali hru v rukách my, ale do gólu sme prevahu pretransformovali až v 81. minúte, keď center Živčáka premenil hlavou Dzurjo.

Tým bolo rozhodnuté, no snažili sme sa naďalej a súper mal čo robiť s našou útočnou aktivitou. Výsledkom boli pekné akcie Grešáka, striedajúceho dorastenca Bryndzu a najmä hlavička do brvna od ďalšieho striedajúceho - Weissa.

Zápas s dobrým súperom sme vyhrali, čo je pri našom žrebe v závere súťaže veľmi dôležité. Ukázali sme viacero pekných akcií, no žiaľ, stále strácame priveľa lôpt nevynútene, čo kazí dojem i výsledky. V najbližšom čase sa na odstránenie tohto nedostatku intenzívne zameriame, aby sme vedeli byť úspešní i v zápasoch s výbornými súpermi, ktorí nás v najbližších týždňoch čakajú.