FK Poprad


Oficiálna stránka

PROFIL: Dárius Kolodzej

Dárius Kolodzej: Keď budem mať raz deti, budem dbať na to, aby boli od mala v kolektíve a formovali sa.“

Masér FK Poprad (23)

Doterajšie pracovné skúsenosti: Klinika Kostka (3 roky), Mám za sebou asi 4500 masáži

Dárius, v FK POPRAD pracuješ na pozícii maséra. V klube si sa stal za krátko obľúbeným človekom a každý ťa pozná ako hudobníka a speváka, ktorý spríjemňuje klubové zájazdy a akcie. Ako sa ti v klube páči a ako vnímaš svoju pozíciu v FK POPRAD?

FK Poprad je kvalita sama o sebe, a keď mi pred dvomi mesiacmi volal Martin Pohlod, manažér mládeže, nemohol som takú ponuku odmietnuť. Takže som veľmi rád, že som v klube a že sa môžem podieľať na jeho budovaní. Verím v Boha a verím aj v to, že on vie čo robí a kde chce, aby moje kroky smerovali. Keby sa mi Martin ozval o dva týždne neskôr, už by som mal živnosť na klavír. V tomto klube sa mi páči a verím, že mám čo ponúknuť, či už v smere odbornom a ľudskom.

Niekedy si za FK POPRAD aj hrával. Nechcel si s futbalom pokračovať?

Futbal som hrával, no nikdy som extra nevynikal. Ale futbal mi dal veľa, či už vo vzťahu človeka k človeku, v partii, ale aj k poriadku a zásadovosti. Keď budem mať raz deti, budem dbať na to, aby boli od mala v kolektíve a formovali sa.

Si prítomný na zápasoch „A“ mužstva aj mládeže. Aká je tvoja úloha počas zápasov a mimo nich? Riešil si za tento krátky čas v klube aj náročné situácie počas stretnutí? 

Mojou úlohou je sa starať o hráčov a ich svaly. Pomáhať chalanom pri strečingu, pitnom režime, snažiť sa o pozitívnu psychiku hráčov a najdôležitejšou úlohou je, aby som si tie veci, ktoré mi otvorene a s dôverou povedia, nechal pre seba a bol hromozvodom. Masér je totiž človek, ktorý je hlavne psychológom a ja nemôžem zneužiť to, že mi ľudia pri masáži vravia často súkromné a chúlostivé veci. Dotyk je veľmi dôležitý, až na toľko, že sa ľudia dokážu uvoľniť, relaxovať a zdôveriť sa. Je pre mňa dôležité, že mám ich dôveru. Chcem v klube rozsievať dobrú náladu, riešiť možno aj tie problémy, ktoré niekedy bránia dobrému výkonu na ihrisku, ale to riešim skôr z úzadia a medzi štyrmi očami. No a náročné stretnutia zatiaľ neboli. Až na výnimku v Čani, kde nás chceli biť a celý zápas nám nadávali. Dúfam, že už niečo podobné nezažijem.

Hráčov teda určite poznáš a vieš nám priblížiť aká je medzi nimi atmosféra… Vidíš aj nejaké rezervy?

Atmosféra je vynikajúca! Len by si to pýtalo nejakú akciu na utuženie kolektívu :-)! Veď niečo už vymyslíme! Rezervy zatiaľ nevnímam pretože FK Poprad sa ťažko porovnáva s mnohými klubmi, ktoré nie sú na takejto vysokej úrovni. Je tu vidieť, že ľudia v tomto klube vedia čo robia a ich obetavá práca bude skôr či neskôr odmenená klubovými úspechmi! Verím, že budeme do dvoch rokov hrávať u všetkých mužstiev najvyššie slovenské ligy!

Dárius, okrem tvojej práce pre klub, má v tvojom živote zásadné miesto hudba. Prezraď nám teda niečo aj z tejto sféry a skús nám priblížiť ako sa v hudbe realizuješ.

Klavíru sa venujem od svojich troch rokov, keď som už zahral melódiu piesní ktoré som počul v rádiu. Vychodil som sedemročnú umeleckú školu a hrávam už asi 5 rokov najmä v tatranských hoteloch. Nehrávam však klasiku ale skôr Franka Sinatru, Abbu, Louisa Armstronga, Beatles ale aj Michala Dávida, či Karola Duchoňa. Všetko čo má melódiu… Môj repertoár zahŕňa 8 hodín hrania. Mám výhodu, že Pán Boh mi dal sluch, takže zahrám všetko, či už „z fleku“ alebo po par minútovom nacvičení. Viem, že sa masírovanie a klavír vylučujú, ale mám rád jedno aj druhé. A keďže klavír do autobusu zobrať nemôžem, tak chalanom hrám a spievam na harmonike. Do konca sezóny sa nám možno podarí aj vlastná pieseň resp. hymna nášho klubu. Takže poďme všetci spolu za našim cieľom či už športovým, ale aj ľudským. Buďme jedno mužstvo a ťahajme za jeden povraz! Výsledky sa dostavia ani sa nenazdáme!