Veľmi prospešné prípravné meranie síl sa uskutočnilo medzi domácimi staršími žiakmi FK Poprad vekovej kategórie U14 a transformovanou talentovanou mládežou z košického VSS. Na umelej tráve v areáli Poprad-Veľká sa hral dynamický, fyzický, ale hlavne kombinačný futbal, ktorého autormi boli oba celky. V päťgólovej prestrelke sa z víťazstva radovali naši chlapci, ktorí zdolali Barcu 3:2.

FK Poprad U14
FK Poprad U14 zdolal v príprave košickú Barcu

U14

FK Poprad – Košice Barca 3:2

Góly: Novák 2, Rodák.

Tréner Tomáš Koterba: „Skorý gól, ktorý hostia dosiahli po našej hrúbke pri otváraní hry v našej obrannej zóne nás nerozhodil, ba naopak, v krátkom slede udalosti bol náš hráč faulovaný v pokutovom území. Štandardná situácia, pokutový kop a stav 1:1 dal priestor pre ďalšie zaujímavé herné činnosti. V dominancii sa striedali obe družstvá, prevahu v prvom polčase mal náš súper, no druhý polčas sme boli my odvážnejším, bojovnejším, kombinačnejším družstvom. Práve tieto atribúty rozhodli o tom, že zápas v druhom polčase sme otočili na konečných 3:2. Viac ako rezultát ma potešilo nasadenie a hra v druhom polčase viacerých hráčov, kde ale vynikal hráč Dulák.“