Vyhrali sme skupinu, ideme do semifinále!

Futbalisti FK POPRAD nastúpili na svoj posledný skupinový zápas Zimnej Tipsport-ligy proti domácemu tímu Frýdek – Místek. Úvod stretnutia bol aktívnejší zo strany súpera, no aj napriek šanciam v našej šestnástke sa nedokázal gólovo presadiť. Skvelými zákrokmi držal mužstvo Ján Malec, ktorý dnes oslavuje narodeniny. Tímový výkon mu tak priniesol narodeninový darček v podobe víťazstva 2:1.

Hoci bol súper v prvom polčase nebezpečnejší ako naše mužstvo, my sme hrali vpredu efektívnejšie. Najprv sa presadil Viktor Maťaš, ktorý sa na útočnom výlete z kraja obrany, vďaka svojej rýchlosti, ocitol v zakončení pred brankárom Frýdku. Viktor premenil a poslal nás do vedenia 1:0. Druhý gól zaznamenal Jakub Šašinka, ktorý patrí medzi testovaných hráčov pre doplnenie kádra pre jarnú časť sezóny. Loptu po centri poslal do brány hlavou a vďaka svojej vysokej postave vyhrával množstvo hlavičkových súbojov v útoku aj obrane.

Do polčasu sme viedli 2:0, no súper v druhej polovici dokázal znížiť na 2:1 svojím útočným ťažením, ktoré nám miestami spôsobovalo ťažkosti v strede a obrane. Hráči Popradu však bojovnosťou udržali víťazný vývoj stretnutia. Šancu upraviť skóre na 3:1 mal na konci stretnutia v obrovskej šanci Samuel Lipták, ktorý si položil brankára, no koncovkou trafil obrancu súpera.

S deviatimi bodmi sa stávame víťazom skupiny a čaká nás semifinále turnaja, 28. 1. 2017 v Mladej Boleslavi.

ZOSTAVY:

FK POPRAD: Malec, Kica, Kúkoľ, Gruca, Maťaš, Medak, Šašinka, Daško, Hric, Šuľa, Kapláň, NA STRIEDANIE: Ferenc, Bilas, Lupčo, Vigláš, Lipták, Hatok, Lukáč, Toth, Knurovský

MFK FRÝDEK – MÍSTEK: Mihálek, Švrček, Slaninka, Klabník, Šichor, Šumský, Nworah, Vyskočil, Spasojevič, Hamšík R., Fertal, NA STRIEDANIE: Ridel, Literák, Ilko, Byrtus, Djurič, Berežny, Palaticky, Prepsl