V sobotu privítame Nové Mesto nad Váhom

Posledné štyri kolá ostávajú do konca futbalovej druhej ligy. Hráči FK Poprad sú momentálne na treťom mieste tabuľky, keď na druhú Skalicu strácajú štyri body, na vedúcu Sereď je to už rovných desať. Zverencom trénera Jaroslava Belejčáka akoby došli sily a už štyri zápasy po sebe nepoznajú chuť víťazstva. Po dvoch najtesnejších prehrách v Liptovskom Mikuláši a na Interi Bratislava nasledovali dve domáce remízy s Trebišovom a naposledy aj s Komárnom (1:1).

V sobotu 28. apríla čaká bielo-modrých ďalšie domáce vystúpenie, keď od 18. hodiny v NTC Poprad privítajú Nové Mesto nad Váhom, ktoré bojuje o záchranu v súťaži. „Nedarí sa nám nájsť v domácich zápasoch ten správny kľúč ako prekonať prehustené obrany súperov. Na tréningu robíme maximum. Sám sa zamýšľam nad tým, kde je chyba. Chlapci sa dostali pod nejaký psychický tlak, kvôli čomu nám na ihrisku chýba uvoľnenosť. V jarnej časti sa nám nedarí strieľať góly. Budeme hľadať „čarovný prútik“, aby sme už v najbližšom zápase odkliali slabú efektivitu v zakončení,“ povedal asistent trénera FK Poprad Mikuláš Dvorožňák.

FK Poprad už štyri zápasy nepozná chuť víťazstva

vo futbale je všetko možné

Presným zásahom Vladimíra Kukoľa z 83. minúty stretnutia proti KFC Komárno ukončili Popradčania vyše 400 minút trvajúce čakanie na gól. „Rovnako ako to bolo proti Trebišovu a Komárnu, ani proti Novému Mestu nad Váhom nás určite nečaká nič jednoduché. Vo futbale je všetko možné, ale na postup sa už nesústredíme. V zostávajúcich kolách chceme získať čo najviac bodov a potešiť tých zopár divákov, ktorí nám ešte veria. Dúfam, že strelený gól nás naštartoval na ďalší zápas a že konečne vyhráme a tri body ostanú doma,“ zaželal si Kukoľ.