FK Poprad


Oficiálna stránka

V pohári sa konečne predstavíme doma

Futbalisti druholigového FK Poprad sa konečne dočkali a aj pohárové stretnutie v Slovnaft Cupe si zahrajú pred domácim publikom. V 5. kole tejto súťaže si v popradskom NTC zmerajú sily v utorok 17. októbra o 16. hodine proti Interu Bratislava. Zaujímavosťou je, že aj ostatný domáci zápas odohrali bielo-modrí práve proti bratislavskému Interu.

FK Poprad
V 4. kole Slovnaft Cupu sme vyhrali v Petržalke 3:0

Osemfinálová cesta Interu

FK Inter Bratislava odohral všetky doterajšie zápasy tohtoročného pohára na ihriskách súperov. V 1. kole mali všetci druholigisti voľný žreb a tak začal v 2. kole na pôde TJ Partizán Domaniža. Po góloch Fedora, Labudu a Osmaniho vyhral 3:2. V nasledujúcom kole cestoval na ihrisko TJ Družstevník Veľké Ludince, kde po presných zásahoch Prekopa a Šulca znovu zvíťazil o gól, tentoraz 2:1. Ešte tesnejší zápas odohrali žlto-čierni v 4. kole, keď na ihrisku ŠK Slovan Šimonovany-Partizánske vyhrali až po pokutovom rozstrele. Po góle Kochana uspeli hostia 8:7.

„Tešíme sa na pekný štadión, dobré ihrisko, kvalitného súpera. V Poprade je zaujímavá futbalová kulisa, pekné prostredie. Každý si praje, aby hral doma, ale jednoducho je to realita, žreb neovplyvníme a opäť musíme za súperom cestovať,“ prezradil nám pred pohárovým duelom pod Tatrami asistent trénera FK Inter Bratislava Richard Slezák. „Dostali sme sa už do nejakej fázy a aj pohár je pre nás veľká priorita. Pre našich mladých hráčov je to veľmi zaujímavé a určite sa to zapíše do ich portfólia. Ak by sa nám podaril postup do ďalšieho kola, bolo by to už iba o ôsmich tímoch na Slovensku, čo je veľké lákadlo. Preto má tento zápas u nás veľkú vážnosť,“ zdôraznil Slezák. Keďže obaja súperi si zmerali sily v nedávnom vzájomnom súboji, vedia, čo od seba môžu očakávať. „V Poprade je mužstvo, ktoré má obrovskú kvalitu. Sú tam hráči, ktorí hrávali vyššie ligy. Našou taktikou ale nie je zaliezť. Sme mužstvo, ktoré hrá doma aj vonku rovnaký futbal. Chceme rozvíjať herné činnosti našich hráčov. Toto je naša cesta a určite na tom nebudeme nič meniť,“ dodal Richard Slezák.

Dubec - FK Poprad
Daniel Dubec sa gólovo presadil vo všetkých troch pohárových dueloch

Osemfinálová cesta Popradu

Aj FK Poprad odohral všetky doterajšie pohárové súboje vonku. Po voľne v prvom kole sa v tom druhom predstavil na pôde 1. FK Buzitka, kde triumfoval 7:1. Dva góly strelil Dubec, po jednom pridali Šuľa, Lukáč, Horodník a Jančo, jeden gól bol vlastný. V 3. kole vyhrali Podtatranci presvedčivo na ihrisku TJ Spartak Vysoká nad Kysucou 5:0. O presné zásahy sa podelili Jančo, Horodník, Maťaš, Dubec a Holiš. V 4. kole vyhrali Popradčania na ihrisku FC Petržalka 3:0 po góloch Kukoľa, Holiša a Dubca. Daniel Dubec skóroval vo všetkých troch dueloch, uvidíme, či mu to vyjde aj proti Interu.

„Sme radi, že hráme na domácom ihrisku, keďže v Slovenskom pohári, až na dvojzápas so Skalicou, sme za posledné roky všetko hrávali vonku. Inter je veľmi ťažký súper. Budeme sa snažiť pripraviť na neho čo najlepšie. Určite sa chceme pobiť o postup. Budeme vychádzať z toho, čo tu súper predviedol, akou hrou sa prezentoval. Keďže je to pohárový zápas, taktika môže byť iná, lebo sa hrá na postup a nie na body,“ povedal asistent trénera FK Poprad Mikuláš Dvorožňák. V uplynulej sezóne to Popradčania dotiahli až do semifinále a aj tentoraz chcú ísť ďaleko. „Chlapcom stále hovorím, že Slovenský pohár je pre nich plus. Každé kolo, cez ktoré prejdeme, je pre nich psychickou vzpruhou. Neberieme to ako príťaž. Veríme, že fanúšikovia si aj v týždni nájdu čas a že nás prídu povzbudiť. Konečne hráme doma, chceme ich potešiť,“ uzavrel Dvorožňák.