V uplynulom týždni boli v akcii v majstrovských zápasoch starší a mladší žiaci FK Poprad. Starší žiaci sa predstavili doma proti Stropkovu. Kategória U15 vyhrala presvedčivo 4:0, U14-ka remizovala 2:2. Mladší žiaci cestovali na pôdu suverénneho lídra súťaže z Michaloviec. Naši chlapci nesklamali a neboli ďaleko od prekvapenia. Kategória U13 prehrala 1:2, U12-ka 6:9.

FK Poprad U15
Kategória U15 vyhrala doma nad Stropkovom 4:0

U15

FK Poprad – Stropkov 4:0 (3:0)

Góly: Pavlík 2, Smieško 2.

Tréner Jozef Vernarec: „Vo veľmi chladnom počasí sme privítali Stropkov. Po dlhej zime sme sa už veľmi tešili na prvý majstrovský zápas jarnej časti. Od začiatku sme súpera zatlačili a vypracovali sme si množstvo šancí. V prvom polčase sme dali tri góly a mohli sme dať aj viac. V druhom polčase sme prestriedali, stále sme boli dominantní. Škoda nepremenených šancí. Súper mal za celý zápas len jednu šancu, to svedčí o našej kvalitnej hre aj v defenzíve.“

U14

FK Poprad – Stropkov 2:2 (2:0)

Góly: Dulák, Chodníček.

Tréner Tomáš Koterba: „Prvé jarné vystúpenie na domácej pôde malo v závere pre nás trpkú príchuť. Pricestoval k nám súper zo Stropkova, ktorého sme jasne porazili v jesennej časti na jeho pôde 5:1. Úvodom zápasu sme len pomaly zvyšovali aktivitu, čoho následkom boli naše vytvorené pološance. Kombináciu s prienikovou prihrávkou do uvoľneného priestoru zužitkoval Chodníček, ktorý ešte prihrávkou vyzval Duláka na otvorenie skóre do prázdnej bránky. Gól nás povzbudil, boli sme stále aktívnejším družstvom ako súper, vypracovali sme si pár zakončení. Hrozili sme aj zo štandardných situácií. Jeden z rohových kopov zužitkoval na naše vedenie 2:0 Chodníček. Polčas skončil týmto výsledkom, do druhej polovice dostali možnosť viacerí hráči, aj hráči našej U13 (Justh, Kendra). Snažili sme sa zápas rozhodnúť, respektíve navýšiť skóre čím skôr, no gólové príležitosti, ktorých už bolo menej, sme nevyužili. Súper, ktorý hral kombinačný futbal si počkal na naše chyby. Najskôr využil chybu pri našej útočnej štandardnej situácii a pokazenej prihrávke našej zostatkovej obrany a po rýchlom protiútoku skóroval. Bol to kontaktný gól, ktorý naše sebavedomie nahlodal. Posledný úder nám bojujúci súper uštedril v samom závere z poslednej akcie zápasu po nevyriešení optimálneho riešenia nášho krajného obrancu s brankárom. Určite nás mrzí viacero vecí a strata dvoch bodov je na poslednom mieste. Viac koncentrácia, výber riešenia, komunikácia, líderstvo v jednotlivých formáciách, aktivita a transfer z tréningového procesu, zranení hráči, či dobrá fazóna z víťazných prípravných zápasov.“

U13

Michalovce – FK Poprad 2:1 (0:1)

Gól: Orság.

Tréner Boris Rigo: „V predohrávanom kole sme sa predstavili na ihrisku vedúceho družstva súťaže, Michaloviec. Oba kolektívy sa veľmi dobre poznajú z viacerých predošlých zápasov a turnajov. Očakávali sme kvalitný zápas, čo aj samotný priebeh ukázal. Od začiatku zápasu sa hral futbal vo vysokom tempe s veľkým počtom osobných súbojov. My sme sa snažili využívať kraje ihriska a rýchle protiútoky. V prvom polčase sme ukázali viacero pekných akcií, náš súper bol nebezpečný hlavne po rohových kopoch, ale obrana nám pracovala na veľmi dobrej úrovni, takže sme eliminovali nebezpečných útočníkov Michaloviec. Tesne pred koncom polčasu sme zahrávali priamy kop a po perfektnom prevedení od Dominika Orsága sme sa ujali vedenia. Do druhého polčasu sme chceli vstúpiť koncentrovane a pokračovať v dobrom výkone. Našu koncepciu narušilo zranenie Murína, museli sme preskupiť niektoré formácie a stratili sme kompaktnosť. Súper po chybe v strede obrany vyrovnal. Tlak súpera sa stupňoval a tiež pribúdali štandardné situácie, ktoré súper nakopával do našej šestnástky. Tlak sme ustáli a keď už sa zdalo, že vedúcemu celku zoberieme prvé body v súťaži, tak minútu pred koncom po ďalšom rohovom kope a skrumáži v našej šestnástke súper strelil šťastný víťazný gól. Po záverečnom hvizde rozhodcu plakali viacerí hráči – súperovi od šťastia, naši od smútku. Super emócie, ktoré patria k futbalu. Verím, že tento zápas posunul našich hráčov opäť o niečo vpred. Ďakujeme im za pekný výkon.“

U12

Michalovce – FK Poprad 9:6 (4:2)

Góly: Kočiš 3, Bielený 2, Lopušek.

Tréner Radovan Novák: „Zápas v Michalovciach bol z môjho pohľadu veľmi vyrovnaný. Hneď na začiatku sme sa ujali vedenia po pekných akciách. Žiaľ, prvý polčas sme nestrelili gól, hoci príležitosti sme na to mali. Domáci pridali aktivitu a dokázali stretnutie otočiť vo svoj prospech. Hra mala nasadenie, bolo tam veľa súbojov, ale aj veľa nepresností. V druhom polčase sme chceli pridať rýchlosť a spresniť hru. To sa nám aj podarilo, ale mali sme proti sebe výborného súpera. Škoda príležitostí na konci zápasu, pretože sme mohli stav stretnutia ešte viac zdramatizovať. Som rád, že sa chlapci nezľakli súpera a je na nich badať zvýšenie sebavedomia.“