Uplynulý týždeň, na konci ktorého boli veľkonočné sviatky, priniesol niekoľko futbalových stretnutí, v ktorých sa predstavili naše družstvá. Na úseku mládeže sa konalo desať stretnutí a v drvivej väčšine z nich sme vyviazli s tromi bodmi.

Béčko pod kormidlom Mikuláša Dvorožňáka bojuje o postup do štvrtej ligy a aj na náročnej pôde v Harichovciach sme najtesnejším rozdielom uchmatli plný bodový zisk. Pozitívne vyhliadky na cieľ, ktorý sa nám nepodarilo naplniť minulú sezónu, držíme pevne v rukách a mužstvo chce jednoznačne postúpiť. ŠK Harichovce – FK Poprad B 0:1, Góly: Ujčík

Tréner Mikuláš Dvorožňák: Čakal nás ďalší zápas na ihrisku súpera, ktorým bolo nepríjemné mužstvo Harichoviec. Na ťažkom teréne sa nám nedarila kombinačná hra, na ktorú sme zvyknutí, no napriek tomu sme si v prvom polčase vytvorili dosť príležitostí na to, aby sme skórovali. Dokonca sme zahodili aj pokutový kop, čo psychicky povzbudilo súpera a nie nás. V druhom polčase sa obraz hry nezmenil, bol to boj a nie futbal, no chlapci to zvládli a po góle Roba Ujčíka sme sa radovali z 3 bodov.

Pohodu na kopačkách mali tento týždeň aj naše ženy, ktoré si hravo poradili so súperom z Humenného. Vo fantastickom svetle sa predstavila Lívia Potengová, ktorá strelila až štyri góly a rovnako aj jej tímova spoluhráčka Mirka Talárová, ktorá zaznamenala dva presné zásahy. Bodovo sa zapísali aj futbalistky Šlahorová a Pajonková. Vďaka tímovému výkonu a peknej nádielke gólov, vychádza od futbalistiek FK POPRAD na verejnosť rešpektovaný výsledok. Ďakujeme! FK Poprad – ŠK Štich Humenné 8:0, Góly: 4x Potengová, 2x Talárová, Šlahorová, Pajonková

Tréner Slavomír Šoltýs: Úvod zápasu bol podľa našich predstáv a už v piatej minúte sme viedli 2:0. Počas celého prvého polčasu sme boli aktívni a tým sme aj rozhodli o víťazstve v dnešnom zápase. Druhý polčas bol vlažnejší, aj napriek tomu sme pridali ďalšie tri góly a upravili výsledok na konečných 8:0.

Naši starší dorastenci majú za cieľ, posúvať sa v tabuľke druhej ligy čo najvyššie, samozrejme ak hovoríme o tabuľkových ambíciách. Hlavným cieľom ich práce je kvalitný útočný futbal, ktorý bude zapadať do celkovej klubovej mozaiky športového prejavu na ihrisku. Tieto princípy začínajú prinášať svoje ovocie, pretože naši starší dorastenci zbierajú po zime plné bodové zisky. U19: FK Poprad – Slavoj Trebišov 2:0, Góly: Urbanič, Apostoliuk

Tréner Ján Blaháč:  V jarnej časti sme v treťom stretnutí dosiahli tretie víťazstvo. Nerodilo sa však ľahko, pretože súper, hlavne v prvom polčase, pôsobil organizovane a všetci poctivo bránili. Našťastie sme boli trpezliví a našou vlastnou kombinačnou a útočnou hrou sme sa nakoniec dokázali gólovo presadiť, aj keď veľa šancí sme zahodili. Víťazstvom a poctivým výkonom sme sa tak čo najlepšie nabudili na najbližší a pravdepodobne najťažší zápas o týždeň v Stropkove. Všetci sa naň tešíme a veríme v ďalšie víťazstvo.

Tréner Anton Kočiš nešetril na adresu chlapcov z mladšieho dorastu pozitívne slová. Tešil ho futbal, aj prejav jeho zverencov, ktorí si poradili vo svojom poslednom zápase s Trebišovom pohodlne 5:0 U17 –FK Poprad – Slavoj Trebišov 5:0, Góly: Kožuch, Pavlovič, Lapšanský, Výrostek, Štrbka

Tréner Anton Kočiš:  Zápas bol z našej strany na veľmi dobrej úrovni. Dlho som nevidel našich hráčov hrať s takou chuťou a radosťou. Futbal chlapcov bavil, kontrolovali sme hru a vytvorili si ešte dostatok šancí, ktoré škoda, že neboli využité. Mohli sme vyhrať ešte väčším rozdielom. Chlapcom ďakujem za predvedený výkon a verím, že sme všetci prežili pekné veľkonočné sviatky.

Kategória chlapcov do 16 rokov zažila malé popradské futbalové derby, keď nastúpila proti svojim rovesníkom z klubu ŠK Zemedar Poprad Stráže. Zo stretnutia sme vyviazli víťazne a mládežnícke derby okomentoval tréner U16, Juraj Kšenzakovič. U16 – FK Poprad – ŠK Zemedar Poprad – Stráže 2:1, Góly: Kožuch, Škyrta

Tréner Juraj Kšenzakovič:  Od 10 minúty domáci vyhrávali 1:0, keď nás prekvapili rýchlym brejkom. Do polčasu sme nepremenili samostatný nájazd Kožuchom, po rohu netrafil prázdnu bránu Peter Dragoš. To bolo z našej strany do polčasu všetko. Po prestriedaní sme v druhom polčase domácich zatlačili na ich polovicu a z množstva šancí premenil Kožuch v 51. minúte jednu z nich. Víťazný gól zaznamenal strelou z 25 m v 75. minúte Patrik Škyrta. V nervóznom prostredí sme zaslúžene vyhrali.

Veľmi dôležité body pre stabilizáciu mužstva v prvej lige sme získali na trávniku v Spišskej Novej Vsi, kde nastúpili naši starší žiaci proti domácemu celku. U15 FK Spišská Nová Ves – FK Poprad 1:3, Góly: 2x Horanský, Jalč

Tréner Jozef Vernarec: Prvoligové zápolenie v kategórii žiakov sa odohralo u neďalekého súpera zo Spišskej Novej Vsi. V typickom aprílovom počasí na umelej tráve úvod stretnutia patril domácim hráčom, ktorí boli nepríjemní v osobných súbojoch, čím ovládli stred poľa a vytvárali si územnú prevahu. Dôsledkom tohto faktu to boli práve domáci, ktorým sa podarilo nastreliť brvno našej brány po ich viacerých zakončeniach. Naše čisté šance po vydarenej prienikovej prihrávke a dobre zahranom rohovom kope dokonale zúžitkoval hráč okamihu Horanský, na strelenie dvoch gólov. Dej druhého polčasu sa podarilo domácim zdramatizovať dosiahnutým gólom so ŠS na 1:2. Víťazstvo sme si však nenechali zobrať ba priam naopak, poistili sme si ho Jalčom a to gólom do prázdnej bránky v samom závere zápasu. Chlapcom ako tréneri gratulujeme a spolu sa tešíme zo spoločného víťazstva.

Aj naše ďalšie tri prvoligové kategórie súperili proti Spišskej Novej Vsi. Najmä u kategórii U13 a U12 išlo o vyslovenú gólovú prestrelku, z ktorej dokázali úspešne ťažiť len chlapci do trinásť rokov. K zápasom sa vyjadrili tréneri jedlotlivých družstiev.

U14 –FK Spišská Nová Ves – FK Poprad 3:0.

U13 -FK Poprad – FK Spišská Nová Ves 13:4, Góly: 3x Rybovič, 2x Kučera, 2x Juščák, 2x Rodák, Pavlovič, Chodníček, Veselý Alex, Novák,

U12 –FK Poprad – FK Spišská Nová Ves 8:10, Góly:  3x Kendra, Kuraj, Orság, Justh, Maličký, Budzák

Tréner Vladimír Rehák (U14): Stretli sme sa s tradičným súperom. Dnes nám chýbalo trošku viac nasadenia a ľahkosti do hry. Keď sme sa aj dostali k súperovej bráne, nedostali sme sa k finálnym prihrávkam a priamemu ohrozeniu brány. Ťažko sa hodnotí zápas, kde hráme ešte aj proti rozhodcom. Ideme ďalej a tešíme sa na ďalší zápas.

Tréner Peter Handzuš (U13): Chlapci sa na súpera veľmi dobre pripravili a chceli mu vrátiť prehru z jesene. Od úvodu sme boli futbalovejší ako súper, ktorý zaostal za očakávaním a naši chlapci si tento zápas užili a zaslúžene vysoko zvíťazili.

Tréner Boris Rigo (U12) :Po víťaznom zápase v Košiciach sme chceli nadviazať na dobrý výkon. Žiaľ, zápas nás zastihol v útlme. Chlapci sa vybíjali v osobných súbojoch, väčšina hráčov hrala na vlastné tričko, chýbala nám snaha o kombináciu. Taktiež v obrannej činnosti sme robili veľa individuálnych chýb a šance, ktoré sme si vytvorili, sme trestuhodne zahadzovali. Húževnatý súper využil náš slabší deň a trestal nás gólmi. Nemôžem pochváliť žiadneho z našich hráčov, keďže väčšina podcenila súpera. Ale takáto facka je niekedy aj na prospech veci, chlapci sa presvedčili, že nemôžu podceňovať nikoho a ku svojim povinnostiam musia pristupovať na 100 %, Musím pochváliť výkon súpera.

Žiačky pod trénerom Slavom Šoltýsom nastúpili na horúcu pôdu v Košiciach, kde sme mohli proti domácemu FC VSS dorovnať vzájomný bodový stav. Neporadilo sa to a tak nám Košičania odskočili na rozdiel šiestich bodov. Žiačky: FK Poprad – FC VSS Košice 2:3 Góly: Pitoňáková, Luštíková

Tréner Slavomír Šoltýs: Prvý polčas sme nezačali dobre a po hrubých chybách sme prehrávali 0:2 Po zmene strán sme začali hrať presnejšie a aktívnejšie v útoku, ale na obrat v zápase to nestačilo. Spravodlivejšia by bola remíza.