Jarná časť je v plnom prúde a do súťažného tempa sa už naplno dostávajú aj naše mládežnícke kategórie. Za uplynulý týždeň vám ponúkame komentáre trénerov a výsledky kategórií U12 až U15, juniorky a dievčat.

FK POPRAD „B“ alebo „Juniorka“, ako zvykneme nazývať tento mančaft, je lídrom piatej ligy a do zápasov nastupuje s jediným cieľom – plný bodový zisk a postup do štvrtej ligy. Posledný zápas vyhrali na pôde súpera. TJ FC KLUKNAVA – FK POPRAD 0:2 (1:0), Góly: 2x Ujčík

Tréner Mikuláš Dvorožňák (FK POPRAD „B“): V prvom našom zápase jarnej časti sme nastúpili na ihrisku Kluknavy s cieľom zvíťaziť, čo sa nám aj podarilo po dvoch góloch Roba Ujčíka. Počas celého zápasu sme mali hernú prevahu, vypracovali si viacero gólových príležitostí, z ktorých dve skončili v sieti domáceho brankára. Chlapcom chcem poďakovať za prístup, keď nič nenechali na náhodu a súperovi za korektné prostredie, v ktorom sa zápas odohral.

Kategória U15 bojuje o udržanie si svojho prvoligového statusu. V uplynulom týždni sa predstavila doma, no privítala náročného súpera z druhého miesta tabuľky. Reč je o VSS KOŠICE. FK POPRAD – VSS KOŠICE 3:0 (0:2).

Tréner Jozef Vernarec (tréner U15): V ceste za overením tréningového procesu v praxi sa nám postavil celok z Košíc. Živý herný prejav, zachytenie úvodu zápasu predznačovali zaujímavý herný výkon domácich. Kombinácie na ešte hrboľatom teréne nás dostávali k vytvorení si polo šancí či zakončení. No zlomové situácie obrátili dej zápasu. Doposiaľ dobre fungujúce mužstvo urobilo defenzívne chyby. Jednu zlým postavením našich brániacich hráčov, alebo hraničným postavením útočiaceho hráča mimo hry sme inkasovali gól po finálnej prihrávke od súpera do zakončenia. Druhá chyba je zo série veľmi lacných, kedy náš brankár pri „malej domov“ trafil odkopom protihráča a lopta skončila v našej sieti. Úvod 2. polčasu bol znova v našej réžii, kedy sme mali dostatok zakončení volajúcich po góle. Naproti tomu znova náš brankár chybil pri odkopnutí lopty, ktorú teraz netrafil a útočiaci hráč pokračoval v pohybe a poľahky zaznamenal tretí gól, ktorý o všetkom definitívne rozhodol. Napriek pozitívnym veciam v našej hre, sme ostali veľmi smutní, zápas sme si prehrali sami. Aj o tom je šport.

Žiaci do štrnásť rokov nastúpili taktiež v ten istý deň proti Košičanom, ako dvojička svojich starších kolegov. V tomto prípade bol však vývoj opačný a doma sme VSS porazili 3:0. FK POPRAD – VSS KOŠICE 3:0 (1:0), Góly: 2x Wikarski, Kuzár

Tréner Vladimír Rehák (U14): Vynikajúci zápas, v ktorom sme si užívali hru, kombinovali, dali góly. V obrane pozorní, dôrazní a zodpovední sme spolu s brankárom uhájili čiste konto a zaslúžene sme vyhrali.

Aj U13 a U12 sú účastníkmi prvej ligy, no pre zmenu vycestovali za Košičanmi oni. Starší chlapci prehrali výsoko 14:1, no mladší vyviazli z trinásťgólovej prestrelky ako víťaz, vďaka najtesnejšiemu rozdielu. U13: FC VSS Košice – FK Poprad 14:1 (6:0), Góly: Novák. U12: FC VSS Košice – FK Poprad 6:7 (4:3), Góly: 4x Kendra, Murín, Justh, Kuraj

Tréner Peter Handzuš (U13): Na ťažkom teréne sa hral výborný futbal s množstvom šancí na oboch stranách, len s jedným rozdielom, že domácim sa strelecky darilo a my sme ani z tých najvyloženejších šancí nedokázali skórovať, a tak sme u favorita vysoko prehrali.

Tréner Boris Rigo (U12): Zápas na veľmi dobrej úrovni, videli sme pekný kombinačný futbal s množstvom akcií na jednej aj druhej strane. Prvý polčas mal mierne navrch náš súper z Košíc, kedy nám robil problém hrboľatý terén pri presnosti v kombinácii. Mali sme viaceré šance, ale chýbal nám kľud v zakončení. V druhom polčase sme zvýšili aktivitu, súpera sme napádali už na jeho polovici, z čoho pramenili chyby domácich v obrane a tie sme potrestali gólmi. Chválim celé družstvo za snahu a bojovnosť. Hrali sme proti kvalitnému súperovi, preto si výsledok aj výkon ceníme.

V prvej lige do 15 rokov v skupine východ zvíťazili naše žiačky nad súperom z Michaloviec. Kým naše dievčatá uzatvárajú prvú polovicu tabuľky, Michalovce sú zatiaľ na chvoste tej druhej. MFK Zemplín Michalovce – FK Poprad 0:2 (0:0), Góly: Barillová, Hazyová

Tréner Slavomír Šoltýs (žiačky): V prvom polčase bol zápas vyrovnaný, hralo sa bez nejakých šancí. V druhom polčase sme boli výrazne lepší so šancami na tri zápasy, ktoré sme nedokázali využiť. Blížil sa koniec zápasu a  tri minúty pred koncom sme udreli prvýkrát, kedy po peknej prihrávke skórovala Barillová. V posledných sekundách si postavila loptu z priameho kopu Hazyová, ktorá prestrelila dobre chytajúcu domácu brankárku a upravila skóre na konečných 0:2.