Tri body z derby po dobrom výkone

Prvé jarné víťazstvo vybojovali futbalisti druholigového FK Poprad, keď v susedskom derby vyhrali na ihrisku Spišskej Novej Vsi 2:0. Po domácej remíze s Pohroním v uplynulom kole si zverenci trénera Jaroslava Belejčáka pripísali do tabuľky dôležité tri body.

SNV - FK Poprad
Viktor Maťaš proti presile Spišiakov

Popradčania mali na Spiši výborný nástup, keď už v 9. minúte otvorili skóre. Po dlhom autovom vhadzovaní Medaka predĺžil loptu hlavou Horváth do malého vápna, kde sa najlepšie zorientoval Šesták, ktorý pohotovo rozvlnil sieť. Aj ďalšie minúty patrili hosťom, ktorí boli aktívnejší smerom dopredu i pozorní v obrannej činnosti. Viacerým pekným akciám však chýbalo lepšie riešenie vo finálnej fáze. Do dvoch dobrých príležitostí sa dostal agilný Kukoľ, hlavou, ani nohou, však neuspel. V 36. minúte sa do ojedinelej šance dostali domáci, no s dobre mierenou hlavičkou Zekuciu si pozorný brankár Knurovský poradil. Ani po zmene strán sa obraz hry výraznejšie nezmenil. Boli to naďalej Popradčania, ktorí mali loptu častejšie na svojich kopačkách. Viac sa už osmelili aj Spišiaci, no do vyloženej gólovej príležitosti ich hosťujúca obrana nepustila. V 68. minúte po individuálnej akcii Šestáka zvýšil na 2:0 pre FK Poprad Zošák, čím prakticky rozhodol o osude stretnutia. Odovzdaní Spišiaci sa už k ničomu vážnejšiemu nedostali a spokojní hostia si bez problémov ustrážili zaslúžené víťazstvo.

Štefan Zošák zvyšoval na 2:0

hlasy po zápase

Mikuláš Dvorožňák (asistent trénera FK Poprad): „Vedeli sme, že domáci sú vyspelý, kombinačný tím. Preto sme sa snažili nedovoliť im kombinovať, obrannú líniu sme vysunuli na ich polovicu. Chceli sme byť nebezpeční smerom dopredu. V prvom polčase sme strelili upokojujúci gól. V tom druhom sme sa snažili o druhý gól, čo sa nám podarilo. Potom tempo hry trochu upadlo, myslím si, že sme záver zápasu kontrolovali a zaslúžene sme vyhrali.“

Branislav Ondáš (tréner FK Noves Spišská Nová Ves): „V týždni sme urobili všetko preto, aby sme sa na Poprad čo najlepšie pripravili. Súpera sme mali zmapovaného, vedeli sme o jeho silných stránkach. Vedeli sme, že dáva veľa gólov po štandartných situáciách, po autoch. Napriek tomu sme po tejto situácii dostali prvý gól. Popradu to dalo značnú výhodu do ďalšieho vývoja. Nič to ale nemení na tom, že sme prvý polčas nehrali dobre. Viacero našich hráčov hralo pod svoje možnosti, čo na takého súpera nemohlo stačiť. Navyše sa nám v priebehu prvého polčasu zranil jeden z kľúčových hráčov Kováč. Na našej hre to bolo cítiť. Do druhého polčasu sme nastúpili so zámerom zlepšiť pohyb, zvýšiť agresivitu. Boli tam nejaké náznaky situácií, ktoré sme ale nevyriešili dobre. Po druhom inkasovanom góle už nebolo síl ani kvality na to, aby sme s výsledkom ešte niečo urobili.“

Štefan Zošák (FK Poprad): „Veľmi sa tešíme, konečne som v Poprade zažil víťazný pokrik. Po domácom zlyhaní a remíze 1:1 s Pohroním sme sa potrebovali naštartovať dobrým výsledkom. Vedeli sme, že terén sa postupom času bude zhoršovať, preto sme chceli streliť rýchly gól, čo sa nám podarilo. Stále sme sa snažili hrať našu kombinačnú hru a myslím si, že sme zaslúžene zvíťazili. V porovnaní s Pohroním to bol z našej strany o dosť lepší výkon, hlavne, čo sa týka ofenzívnej časti, kedy sme si vytvorili množstvo šancí. Vzadu sme uhrali nulu, čo je tiež výborné. Pri mojom góle urobil „Šesty“ skvelú prácu na pravej strane. Lopta ma našla, už nebol problém skórovať. V závere prvého polčasu mi súper stúpil na ruku, aj preto som sa neskôr pýtal dolu. Nie je to nič strašné, dúfam, že to bude v poriadku už v nasledujúcom zápase. Dnes si vychutnáme toto víťazstvo, zajtra máme voľno, zregenerujeme, užijeme si deň s rodinami. Už v utorok nás potom čaká dôležitý domáci zápas s Bardejovom, v ktorom budeme chcieť potvrdiť tieto tri body zvonku.“