V stredu sa definitívne ukončila jesenná časť FK Poprad v mládežníckych súťažiach. Starší žiaci sa predstavili v dohrávaných zápasoch v Bardejove. U15-ka remizovala u súpera 2:2, hoci viedla už dvojgólovým rozdielom. U14-ka prehrala najtesnejšie 0:1.

FK Poprad U15

U15

Bardejov – FK Poprad 2:2 (0:1)

Góly: Kmec (vl.), Kačmarčík.

Tréner Jozef Vernarec: „Začiatok zápasu sme mali veľmi dobrý, po vlastnom góle zo štandardnej situácie sme dali rýchly vedúci gól. Prvý polčas bol kvalitný, no hralo sa viac-menej v strede poľa. V úvode druhého polčasu sme dali druhy gól, súper bol zaskočený priebehom, no v priebehu troch minút vyrovnal, kde sme druhý gól dostali veľmi smolný. Do konca stretnutia sa však hralo otvorene, obe družstvá chceli zvíťaziť. Zápas mal veľmi dobrú úroveň a remíza je spravodlivá.“

FK Poprad U14

U14

Bardejov – FK Poprad 1:0 (1:0)

Tréner Tomáš Koterba: „Posledné kolo jesennej časti vo veľmi chladnom a daždivom počasí sme odohrali u súpera v Bardejove. Toto družstvo ako jediné nás dokázalo poraziť na domácej pôde, preto naše odhodlanie a motivácia bola vysoká. Kým v prvom kole sme boli lepším, futbalovejším družstvom a nešťastne sme prehrali, dnes to bol diametrálne odlišný zápas. Domáci celok mal futbalovú kvalitu, ktorú dokázal pretaviť do pár zakončení. Po jednom z nich sme inkasovali, kedy sme nezachytili individuálnu akciu domáceho útočníka. Z tohto dôvodu skončil prvý polčas jednogólovým náskokom domácich. Druhý polčas sme chceli zmeniť okrem zmýšľania našich hráčov o zvrate v zápase aj hráčske obsadenie postov. Hru a aktivitu sme vyrovnali a s blížiacim sa koncom zápasu už dominovali. Domáci sa zamerali na defenzívu, lopty nekonštruktívne rozohrávali, kúskovali hru a zdržiavali, čo pre nich malo výsledný efekt. My sme svoje kombinácie, ktorých bolo dostatok, nedokázali doviesť do gólového konca a tak aj toto meranie síl najtesnejšie prehrali. Sme smutní, nakoľko doteraz sme sa vedeli gólovo presadiť proti každému súperovi a máme za to, že v meraní síl v oboch vzájomných zápasoch sme neboli horším družstvom, ba naopak. Prístup hráčov k tréningovým povinnostiam a zápasom v tejto jesennej časti vysoko vyzdvihujeme, chválime. Naše tabuľkové postavenie neriešime, nakoľko nie vždy má reálnu výpovednú hodnotu. Zameriavame sa na progres a výchovu našich hráčov.“