FK Poprad


Oficiálna stránka

FK Poprad zorganizoval ďalšiu zaujímavú akciu. Na ihrisku v Poprade-Veľkej sa stretli v jeden čas a na jednom mieste takmer všetci brankári z klubu na spoločnom klubovom tréningu brankárov FK Poprad.

„Viac-menej je to pilotný projekt, ktorý sme zorganizovali spoločne s trénerom Jánom Chmurom. Uvidíme ako často to budeme robiť, možno raz za tri mesiace. Chceli by sme, aby všetci naši brankári absolvovali takýto brankársky tréning s gólmanmi z A-mužstva, aby sa niečo naučili. Pre mladých brankárov je to motivácia, kde až sa môžu dostať,“ vysvetlil tréner brankárov v FK Poprad Martin Lipčák. Ako je to s kondičnou stránkou brankárov? Kladie sa na ňu rovnaký dôraz ako u hráčov z poľa? „Určite potrebujú inú kondíciu ako hráči, ktorí behajú po ihrisku. Gólmani potrebujú viac výbušnosti, reflexu a podobne,“ zdôraznil Lipčák.

Ján Malec - FK Poprad
Ján Malec z FK Poprad odovzdáva skúsenosti svojim nasledovníkom

Malec medzi deťmi omladol

Popradská jednotka Ján Malec víta akcie podobného druhu. „Musím povedať, že som tu omladol. Pre mňa je radosť pracovať s deťmi. Nie je to pre mňa nič nové, keďže trénujem moju kategóriu, ale takto celoplošne urobené je to krásne. Musím povedať, že títo mladí brankári motivujú aj mňa, hlavne v pracovitosti a zodpovednosti chytať za klub. Je skvelé vidieť v očiach detí tú radosť a zápal do chytania. Je vidieť, že ich to baví. Vychutnávam si to aj ja,“ priznal s nefalšovanou radosťou Malec.

Filip Regitko - FK Poprad
Filip Regitko z FK Poprad sa dostal do reprezentácie

Regitko v reprezentácii

To, že v Poprade to robia naozaj dobre, svedčí nominácia brankára FK Poprad Filipa Regitka do širšieho výberu slovenskej reprezentácie do 15 rokov. „Veľmi ma to potešilo, nečakal som, že by som sa tam mohol dostať. Musím sa chytiť šance a ukázať, čo viem,“ odhodlane povedal talentovaný Regitko. „Je super byť na takejto spoločnej akcii a vidieť brankárov z A-mužstva,“ dodal Regitko.

Karolína Kubošiová - FK Poprad
Karolína Kubošiová – Juniorky FK Poprad

Dievčatá sa nedali zahanbiť

Medzi takmer tridsiatkou gólmanov boli aj dve brankárky. „Tento tréning je iný v tom, že sme tu všetci z klubu a navzájom sa spoznáme. Je super byť medzi chlapcami, keďže inokedy sme vždy len v dievčenskom kolektíve,“ naznačila juniorka FK Poprad Karolína Kubošiová.

„Je to zaujímavá akcia, je to pre mňa nová skúsenosť. Zo začiatku som hrával v poli, no keďže sme nemali brankárov, rozhodol som sa chytať. Veľmi ma to baví,“ ozrejmil ako rôzne sa dá dostať medzi tri žrde Andreas Glajza, ktorý v FK Poprad chytá za kategóriu U14.

Spoločný tréning je hlavne o odovzdávaní skúseností. Svoje vie o tom aj ďalší brankár A-mužstva Adrián Knurovský. „Musím povedať, že dievčatá sú aj lepšie ako niektorí chlapci. Teší ma, že sme sa tu zišli v takom hojnom počte, je výborné, že je o to taký záujem,“ uzavrel Knurovský.