FK Poprad


Oficiálna stránka

Zverenci Františka Šturmu absolvovali v Turecku okrem denného náročného tréningu aj 3 duely za posledných 9 dní. Vo všetkých zápasoch odviedli skvelý výkon a z medzinárodnej trojzápasovej konfrontácie si odnášajú pomyselných 5 bodov.

Posledný duel odohrali hráči FK POPRAD proti ukrajinskému FK HELIOS KHARKIV. Charkov je s 1,5 miliónovým obyvateľstvom, druhým najväčším mestom Ukrajiny. Je domovom pre niekoľko futbalových klubov či zoskupení, no najslávnejšie sú práve Helios a Metalist.

Metalist hrával ešte v sezóne 2015/2016 najvyššiu ligu v krajine. V konkurencii štrnástich klubov zakotvil na konečnom desiatom mieste, no klub do aktuálnej sezóny v najvyššej ukrajinskej Pari-Match nenastúpil, pretože ohlásil krach.

Mesto teda reprezentuje práve Helios, ktorý patrí k najlepším tímom druhej ligy. Medzi osemnástimi mužstvami mu aktuálne patrí štvrtá priečka.

Včera si Helios Charkov zmeral sily s Popradom a stretnutie prinieslo cennú remízu 1:1.

František Šturma: „Máme za sebou posledné priateľské stretnutie. Celkovo nám vyšli všetky tri zápasy. Dnes to bol najťažší súper a dá sa povedať, že začiatkom išlo až o vyhrotené stretnutie, čo sa nakoniec zrovnalo. Po hrubej chybe sme prehrávali 1:0, no podarilo sa nám streliť vyrovnávajúci gól a počas druhého polčasu sme boli lepším mužstvom. Chýbalo tomu len málo, aby sme strelili aj víťazný gól.  Chlapcom chcem poďakovať za všetku prácu, ktorú v posledných zápasoch odvádzajú – je to od nich profesionálny prístup a ideme tak tou cestou, ktorou sme chceli ísť.“

ZOSTAVA FK POPRAD: Malec, Hatok, Palša, Peciar, Kica, Hric, Maťaš, Bilas, Poliaček, Kapláň, Šesták.

Striedali: Šuľa, Daško, Tóth, Medak, Kukoľ, Šašinka, Gruca

Góly: 22. minúta – Helios Charkov, 34- minúta – FK POPRAD, Stanislav Šesták