FK Poprad


Oficiálna stránka

Naša rezerva a juniorka zároveň zavŕšila v nedeľu postupový scenár. Po tom, čo nám minulý rok prvá priečka ušla veľmi smolne, a to vďaka horšiemu vzájomnému zápasu proti Hrabušiciam, sme tento ročník nenechali nič na náhodu a štyri kolá do konca súťaže môžeme sláviť postup. Celému mužstvu, realizačnému tímu i trénerom ďakujeme za odvedené výkony a tešíme sa na štvrtú ligu. Vďaka patrí aj našim fanúšikom, ktorí pravidelne prichádzajú počas nedelí fandiť na štadión do Veľkej.

B tím: FK Poprad B – TJ Slovan Smižany 4:0 (1:0), Góly: Tropp, Gallovič, Ujčík, Ferenc

Tréner Mikuláš Dvorožňák:  V domácom zápase proti Smižanom sme mali jasný cieľ – zvíťaziť a 4 kolá pred koncom súťaže si zabezpečiť 1. miesto v tabuľke. V prvom polčase sme hrali nervózne s množstvom technických chýb, no gólom Troppa sme išli do šatne s jednogólovým náskokom. Po zmene strán sa hra zlepšila, prišlo viac šancí a ďalšími troma gólmi sme vedenie poistili a zaslúžene sa radovali z postupu do 4. ligy. Všetkým hráčom, kolegom z realizačného tímu, vedeniu klubu na čele s prezidentom Dvorčákom, všetkým fanúšikom, ktorí nás chodili povzbudzovať sa chcem poďakovať za prejavenú priazeň a podporu počas celej sezóny. Tešíme sa na zvyšné zápasy a na ďalšie v novom ročníku vo vyššej súťaži.

Naši dorastenci cestovali na pôdu svojich rovesníkov z Vranova nad Topľou, ktorí v mikrosúboji o tretie miesto ťahajú s nami za kratší koniec. Tretí Poprad viedol v tabuľke proti štvrtému Vranovu o sedem bodov a zmenu nepriniesol ani vzájomný zápas, ktorý skončil nerozhodne. Remíza však naším chlapcom mierne komplikuje atak druhej priečky v druhej lige. Štyri kolá pred koncom má Stropkov postup na dosah ruky, no Popradčanov čaká ešte priamy súboj so Spišskou Novou Vsou, ktorá je aktuálne druhá. Matematicky je už jasné, že sa nám tento rok nepodarí zopakovať prvenstvo v minulého ročníka, no FK POPRAD U19 jendoznačne opätovne patrí medzi najlepšie celky druhej ligy. Spoločná filozofia a systém, ktorý zastávame na celom mládežníckom úseku, je výhliadkou na dobré výsledky v ďalšej sezóne. Kategória U17 vedie tabuľku a patrí taktiež k špičke tejto súťaže. Dorastenci teda pracujú dlhodobo na popredných priečkach svojich líg.  Veríme, že sa nám to čoskoro podarí pretaviť do postupovej radosti.

U19: MFK Vranov nad Topľou – FK Poprad 2:2 (0:1), Góly: Urbanič, Kačmarčík

Tréner Ján Blaháč:  V stretnutí sme sa prezentovali dobrým úvodom, dobrým nasadením, aktivitou, bojovnosťou a hernou kvalitou. Tieto ukazovatele nám dávali vieru vo víťazstvo v tomto stretnutí. Lenže sme zlyhali v koncentrácii a v  nepochopiteľných chybách a zaváhaniach v obrannej zóne. Tieto faktory znamenali konečný nerozhodný stav, čo nás veľmi mrzí!

U17: MFK Vranov nad Topľou – FK Poprad 0:0 (0:0)

Tréner Anton Kočiš:  V dnešnom zápase sme nepokračovali vo výkonoch z posledných zápasov. Hrali sme nepresne, bez momentu prekvapenia, ale hlavne bez väčšej túžby po víťazstve. Bolo to rozhárané, trápili sme sa v koncovke, bojovný zápas z oboch strán, chýbala kvalita z našej strany.

Naši starší žiaci kategórie U15 zaznamenali tento týždeň dva veľmi dôležité výsledky. Bodovali sme proti Snine aj proti Bardejovu, čo nám výrazne napomohlo v tabuľkovom súboji proti Trebišovu, ide totiž o udržanie sa v najvyššej súťaži. U-štrnástka dokázala bodovať dokonca naplno a svojich súperov zdolali jednoznačným výsledkom – 3:0 v obidvoch prípadoch.

U15: MFK Snina – FK Poprad 1:1 (0:1), Góly: Slivka, FK Poprad – Partizán Bardejov 2:1 (0:0), Góly: Slivka, Kubus

Tréner Jozef Vernarec:  Po dlhšej dobe sme cestovali na ďalší zápas do Sniny. Prvý polčas sme hrali veľmi dobre, dali sme gól z priameho kopu Slivkom, no mali sme ešte 2-3 gólové šance. Súper bol zaskočený, nevedel sa vôbec presadiť. Po zmene strán sme hneď v úvode mali ďalšiu stopercentnú šancu, ktorú sme bohužiaľ nevyužili. Postupne sa domáci zlepšovali a začalo sa viac hrať na našej polovici ihriska, čo vyústilo do vyrovnávajúceho gólu. Po ňom to bolo opatrné, no v poslednej minúte sme mali nájazd na brankára, ktorý sme nepremenili. Smola, no podali sme veľmi dobrý výkon hlavne v prvom polčase. Za slnečného, horúceho počasia sme odohrali 5. kolo nadstavbovej časti v sérii domácich zápasov proti súperovi z Bardejova, ktorému patrila prvá priečka v tabuľke nadstavby. Prajnú, pracovnú atmosféru a vieru vo  vlastné sily umocnil fakt, že súpera sme dokázali zdolať aj na jeho domácej pôde v základnej časti. Samotný začiatok zápasu bol bojom o stred poľa, kde sa na prírodnej tráve hral medzi šestnástkový futbal. Hostia mali technických hráčov, ktorých sme ale dokázali eliminovať a prevýšiť hlavne bojovnosťou a obetavosťou. Prvý polčas gól nepriniesol, zato polčasová prestávka prievan v kabíne áno. Zlepšené nasadenie, pokusy o rýchle protiútoky, priniesli najskôr štandardnú situáciu, po ktorej sa presadil Slivka a neskôr po prieniku do otvorenej obrany Kubus. Stav 2:0 vydržal krátko, kedy našu eufóriu trestal súper na 2:1. Víťazstvo ostalo doma po bojovnom, odovzdanom výkone našich chlapcov.

U14: MFK Snina – FK Poprad 0:3 (0:1), Góly: Kuzár, Wikarski, Baláž, FK Poprad – Partizán Bardejov 3:0 (1:0), Góly: Šimon, Wikarski, Tokarčík

Tréner Vladimír Rehák:  Celozápasovú dominanciu na ihrisku proti Snine sme pretavili už aj na góly. Skóre otvoril Kuzár, peknou strelou spoza 16-tky. V druhom polčase sa dostali ďalší piati hráči na ihrisko. Po individuálnej akcii zvýšil strelou Wikarski. Na záver zápasu upravil na konečné skóre strelou zo štandardnej situácie Baláž. Chlapcom ďakujem za predvedený výkon a makáme ďalej! Krásny sobotný slnečný deň, prikrášlilo víťazstvo nad Bardejovom. Odohrali sme výborný prvý polčas, kde sme boli dôrazní, rýchlo kombinovali a ujali sa vedenia po strele Wikarského. Vysokým presingom a získavaním lôpt sme mali viac priestoru na hru. V druhom polčase sme zvýšili na 2:0 po peknej strele Šimona. Na hraciu plochu prišli čerství hráči a súper mal miernu prevahu, následne kopal penaltu, ktorú nepremenil. V poslednej minúte sa po rohu pred bránou rýchlo zorientoval Tokarčík a upravil na 3:0. Chlapci predviedli výborné individuálne výkony, čo vyústilo do kolektívneho predvedenia hry, ktorou sa chceme prezentovať. Zaslúžia si pochvalu za dnešný výkon.

V súťaži v ktorej padá veľké množstvo gólov sa nám opätovne podarilo nastrieľať slušné gólové nádielky. Z víťazstva sa však radovali len starší chlapci z U13. Ich mladšia dvojička podľahla rovesníkom zo Stropkova. Viac o zápasoch tréneri Handzuš a Rigo.

U13: MŠK Tesla Stropkov – FK Poprad 4:14 (1:5), Góly: 3x Biskup, 2x Novak, 2x Dulák, 2x Rybovič, Tybor, Kučera, Rodák, Vaľko, Dianovský

Tréner Peter Handzuš: Pokračujeme vo výborných výkonoch celého mužstva. Súpera sme predčili po všetkých stránkach a presadili sme sa aj strelecky.

U12: MŠK Tesla Stropkov – FK Poprad 6:3 (2:2), Góly: Voit, Kučera, Brejčák

Tréner Boris Rigo: Zápas v Stropkove sme odohrali v pozmenenej zostave, keďže 12 chlapcov bolo na turnaji v Krakove. Od začiatku zápasu sa hral vyrovnaný zápas, šance sa striedali na oboch stranách. Súper sa dostal do dvojgólového náskoku ale chlapci svojou bojovnosťou dokázali po pekných individuálnych akciách ešte do polčasu vyrovnať. Aj v druhom polčase sa hral vyrovnaný zápas, len domáci sa presadili v koncovke a tak sa na konci radovali z víťazstva. Chlapcov musím pochváliť za bojovnosť. Napriek tomu, že za nás nastúpili až 6 mladší chlapci, domácim sme boli viac ako vyrovnaný super.