FK Poprad


Oficiálna stránka

Rok uzavrieme zápasom jesene na Loky

Zápasom jesene uzavrú futbalisti druholigového FK Poprad kalendárny rok 2017. V zajtrajšom stretnutí 17. kola sa od 13. hodiny predstavia na ihrisku vedúceho tímu tabuľky, FC Lokomotíva Košice. V súboji pôjde skutočne o veľa. Veď v tabuľke piaty Poprad stráca na lídra súťaže päť bodov. Po zajtrajšom súboji sa môže dotiahnuť na rozdiel dvoch bodov, no Košičania môžu odskočiť aj na osem. Je teda o čo hrať.

„Na Loky nás určite čaká jeden z najťažších zápasov celej jesene. Svedomito sa na to pripravíme, myslím si, že by sme mohli uhrať nejaké body. Po vydretom víťazstve nad Sereďou budeme mať určite väčšie sebavedomie ako predtým, keď sme nevyhrali tri zápasy. Pôjdeme tam s cieľom vyhrať,“ odhodlane uviedol pred zajtrajším súbojom záložník FK Poprad Dávid Gallovič.

Ján Malec - FK Poprad
Ján Malec – FK Poprad

Malec: loky Je výzva

V prvom vzájomnom zápase v popradskom NTC vyhrali v auguste bielo-modrí orli 2:0. V konečnom dôsledku môžu rozhodovať aj vzájomné zápasy, každý jeden strelený, či inkasovaný gól, tak môže zavážiť.

„Opäť nás čaká mužstvo, ktoré je v tabuľke pred nami. Je to pre nás ďalšia výzva. S Loky sme hrali, navzájom sa poznáme,“ poznamenal brankár FK Poprad Ján Malec.

Vlado Kukoľ - FK Poprad
Vladimír Kukoľ bude na Loky chýbať

šesták: budeme bojovať

Popradčanom bude s určitosťou v zajtrajšom šlágri chýbať dvojica Vladimír Kukoľ, Viktor Maťaš. Obaja kvôli kartovému trestu. Otázny je aj štart zraneného Štefana Holiša.

„Mrzí nás záver posledného domáceho zápasu so Sereďou, keďže nás teraz čaká dôležitý zápas na košickej Lokomotíve. Celkom zbytočne sme po druhej žltej karte a následnej červenej prišli o vylúčeného Vlada Kukoľa, ktorý nám bude veľmi chýbať. Vyvrcholilo to potom nešťastnou šarvátkou. Aj na Lokomotíve ale budeme bojovať,“ zdôraznil hrajúci asistent trénera FK Poprad Stanislav Šesták.