Hráči FK Poprad B už majú jesennú časť súťažného ročníka 2017/2018 za sebou. Nováčik štvrtej ligy skupiny Sever figuruje v neúplnej tabuľke na druhom mieste za suverénnym lídrom z Humenného. Tretí FK Gerlachov má síce o dva body menej, ale v nedeľu ho ešte čaká dohrávaný zápas v Radvani nad Laborcom.

Jeseň uzavreli bielo-modrí nedeľňajším domácim zápasom s Kračúnovcami, ktoré porazili 3:1. Popradčania mali raketový nástup a už v 4. minúte otvoril skóre zblízka Michal Mičko. Hralo sa prakticky na jednu bránu a druhý gól bol len otázkou času. V 43. minúte prehlavičkoval Erik Šuľa aj brankára hostí Štefanika a bolo 2:0. V druhom polčase tempo hry opadlo. Domáci tréner využil všetky striedania, ktoré mohol a postupne vymenil až päť hráčov. V 72. minúte jeden z nich, Róbert Ujčík, zvýšil na 3:0. V 81. minúte sa dočkali aj hostia, keď Ján Peržel prekvapil domáceho brankára Knurovského z priameho kopu.

FK Poprad B - Kračúnovce
Marko Lukáč – FK Poprad B

Viazla im kombinácia

„Vstup do zápasu sme mali dobrý. V úvode sme dali rýchly gól, po ktorom sme sa trochu uspokojili. Viazla nám kombinácia, terén nebol ideálny, lopta trochu skákala, to ale nie je výhovorka. V predfinálnej fáze sme mali veľa zlých pokusov. Súpera sme prečíslili, ale nedotiahli sme to do konca. Na druhej strane mali niektorí hráči celý týždeň zdravotné problémy. Som rád, že sme zápas doviedli do víťazného konca,“ hodnotil tréner FK Poprad B Stanislav Koch. „Snažili sme sa súperovi ukázať, že ich svojou hrou vieme poraziť, keďže u nich sme remizovali. Nebolo to ideálne, terén je taký, aký je. Viazla nám kombinácia, v zálohe nám chýbal Majo Tropp, ktorý je náš hlavný rozohrávač. Dôležité bolo, že sme dali rýchly gól a potom aj druhý na konci prvého polčasu. Majú nebezpečných hráčov, sme radi, že sme to zvládli,“ doplnil kapitán popradského „béčka“ Michal Mičko.

FK Poprad B už má po jesennej časti súťaže

Hanbu si neurobili

Hostia si pod Tatrami rozhodne hanbu neurobili. Prehra 1:3 je pre nich prijateľným výsledkom.

„Išli sme tu s tým, aby sme si neurobili hanbu. Chlapcov som nabádal, že súper je síce nováčik súťaže, ale určite tak nepôsobí. Počas celej jesennej časti to FK Poprad B potvrdzoval. Doma sme s ním hrali 3:3 a bol to najkvalitnejší súper, ktorý u nás na jeseň hral. Súper dával veľa gólov, málo inkasoval. Trochu sme sa báli tohto zápasu, lebo sme tu neprišli v kompletnom zložení. Zvládli sme to, hoci nás trochu zaskočil prvý gól hneď na začiatku. Tlak súpera bol stále, hlavne v prvom polčase. V druhom už bola hra vyrovnaná, z našej strany to bolo lepšie. Teší ma, že sme dali gól, hoci to bola chyba brankára. Taký vysoký gólman by taký gól dostať nemal. Za druhý polčas sme si ho ale zaslúžili,“ konštatoval tréner OFK Tatran Kračúnovce Jozef Motýľ.