Remíza z Turecka: FK KHIMKI – FK POPRAD 1:1

Mesto Khimki sa nachádza na severnej periférii moskovskej oblasti a je domovom pre viac ako dvestotisíc obyvateľov. Tamojší klub FK KHIMKI je bývalým účastníkom najvyššej ruskej ligy a v súčastnosti patrí do stredných vôd tabuľky druhej najvyššej ruskej súťaže. Môžeme teda hovoriť o veľmi zaujímavom súperovi pre naše mužstvo dospelých.

Mužstvá sa spolu stretli včera, 16. 2. 2016 v tureckom futbalovom stredisku Belek, kde odohrali remízové stretnutie.

Podľa slov trénera Františka Šturmu, išlo z našej strany o kvalitný tímový výkon, ktorý sa nám aj napriek niekoľkým šanciam nepodarilo až do posledných minút pečatiť gólmi. Už od začiatku prípravy tréner konštatuje najmä skvelé prvé polčasy a rovnako tomu bolo aj proti ruskému tímu. Prvá polovica góly nepriniesla a gólový účet sa otvoril až penaltou, o ktorej by sa dalo podľa Františka Šturmu diskutovať. V bráne bol pripravený Ján Malec, ktorý naposledy parádne zneškodnil penaltu od pražského Bohemiansu, tentokrát bol však úspešnejší strelec, a tak ruský celok dvadsať minút pred koncom viedol o jeden gól. „Tvrdo sme šli za vyrovnávajúcim gólom, čo sa nám aj podarilo,“ konštatuje hlavný tréner. Druhý gól v druhom zápase za sebou, zaznamenal bývalý reprezentačný útočník Stanislav Šesták, ktorému naservíroval parádnu loptu ľavačkou, priamo pred vápno, Rudolf Bilas. Stano Šesták perfektne využil chybu vybiehajúceho brankára a skvelým oblúčikom poslal loptu do siete. V 88. minúte tak bolo vyrovnané na 1:1 a v záverečných minútach sa už stav nemenil.

Za FK POPRAD nastúpili:

V základnej zostave: Malec, Hatok, Palša, Hric, Maťaš, Daško, Kukoľ, Madák, Kapláň, Šesták, Šašinka
Striedali: Kica, Toth, Bilas, Gruca, Šula, Lukáč