V mládeži sa aj počas minulého týždňa odohralo niekoľko veľmi zaujímavých stretnutí. Z kopačiek FK POPRAD padalo veľké množstvo gólov a sumárne sa nám ich hádam v posledných dueloch jednotlivých kategórii podarilo streliť takmer sto. 🙂 Viac sa už dočítate vo výsledkovom servise a komentároch, ktoré reflektujú posledný týždeň.

Juniorka, resp. béčko mužov, narazilo na súpera z dolnej polovice tabuľky. Vývoj duelu však nebol jednoznačný a na prestávku sme odchádzali za nerozhodného stavu 1:1. V 64. minúte sa hosťom dokonca podarilo streliť gól, ktorý ich posunul do vedenia. Našťastie prišla rýchla dvojgólová odveta Jozefa Troppa, ktorý sa presadil v rozpätí dvoch minút dvakrát. Tesné víťazstvo ešte poistil Dávid Gallovič, ktorý sa po operačnom zákroku v oblasti srdca, postupne aktívne zapája do zápasového cyklu. FK Veľká Lomnica – FK Poprad B 2:4 (1:1), Góly: M. Mičko, J. Tropp, J. Tropp, D. Gallovič.

Tréner Mikuláš Dvorožňák: Na ťažšom teréne sa hral bojovný futbal, z našej strany s množstvom technických chýb, ktoré nám neumožňovali dostať sa do súvislého tlaku, ktorým sme chceli súpera zdolať. Ujali sme sa vedenia, no po hrubej chybe obrany sme inkasovali a do šatní sa odchádzalo za nerozhodného stavu. Domáci sa v druhom polčase ujali vedenia po strele z priameho kopu a dlho sa úspešne bránili našim pokusom o zmenu skóre. V poslednej 20-minútovke sme dvomi gólmi Joža Troppa a v poslednej minúte gólom Galloviča zápas úspešne dotiahli do víťazného konca.

Jozef Tropp

Naše ženy podľahli tento týždeň favorizovanému Prešovu, ktorý je lídrom tabuľky druhej ligy. Tréner Slavomír Šoltýs prijal prehru športovo a uznal, že Prešovčanky predviedli stabilný výkon, ktorý predčil naše zverenkyne po mnohých stránkach. 1. FC Tatran Prešov (ženy) – FK Poprad 3:0 (3:0)

Tréner Slavomír Šoltýs: Dnešný zápas nám ukázal prečo je Prešov na prvom mieste. Prehral nás vo všetkých činnostiach. Či už kombinačne, tak aj v osobných súbojoch. Dávali sme domácim príliš veľa priestoru na to, aby sme mohli uhrať lepší výsledok. Nevedeli sme sa presadiť smerom dopredu, čo bolo odzrkadlením aj zahodením  tutovky v druhom polčase. Je to pre nás ponaučenie na to, aby sme začali viac pracovať. Aj napriek trom inkasovaným gólom bola najlepšia naša hráčka brankárka Pajonková, ktorá zneškodnila ešte ďalšie gólové príležitosti domáceho družstva. Domáci tak zaslúžene zvíťazili.

Starší dorastenci predviedli v poslednom zápase pred očami domácich fanúšikov pohľadný futbal, v ktorom sme mali možnosť vidieť niekoľko mimoriadne vydarených kombinácií. Kým prvý polčas znamenal jasnú dominanciu v góloch i ťažení, rozdiel triedy sa v druhom polčase nerodil ľahko. Pred koncom zápasu sa predsa len podarilo skórovať na 4:0, umiestnenou strelou z hranice šestnástich metrov. FK Poprad (U19) – MŠK Slavoj Spišská Belá 4:0 (3:0), Góly: 2x Abrahamovský, Urbanič, Hudaček

Tréner Ján Blaháč:  Na stretnutie sme boli dobre pripravení a naladení. Bolo to vidieť aj na predvedenej hre. Boli sme aktívni, boli sme trpezliví a v prvom polčase aj góloví. Chceli sme, aby naša aktivita bola celozápasová. No nebolo tomu tak. Druhý polčas sme nezvládli podľa predstáv a hra z našej strany nemala potrebnú kvalitu. Viac sme sa prispôsobili súperovi. Sme radi, že sme dosiahli aj štvrtý gól pri zvýšenej záverečnej aktivite. Víťazstvo je ale zaslúžené.

Mladší dorastenci hrozili gólovými šancami od samého začiatku stretnutia, no niekoľko pekných striel presvišťalo okolo konštrukcie bránky Belančanov. Do prestávky sa im podarilo skórovať len raz, ale ku chuti prišli práve v druhom polčase, kedy rozložili súpera piatimi gólmi. FK Poprad (U17) – MŠK Slavoj Spišská Belá 6:0 (1:0), Góly: 2x Kožuch, Lapšanský, Škyrta, Maliňák, Banáš

Tréner Anton Kočiš:  Aj keď výsledok vyzerá, že to bol jednoznačný zápas, nebolo to jednoduché streliť gól, keďže súper zväčša bránil. V prvom polčase sme si vypracovali dostatok šancí, ale tie ostali nevyužité. V druhom polčase sme zlomili odpor súpera šťastným gólom po chybe brankára, ale musím povedať, že trpezlivou  hrou. Bolo len otázkou času kedy ten gól strelíme. Myslím si, že počas  celého zápasu sme boli lepší, hrali sme s chuťou a dali sme góly po pekných akciách. Ďakujem chlapcom za predvedený výkon .

V strede týždňa cestovali starší žiaci (U15) do Trebišova. Bol to duel, ktorý sme potrebovali zvládnuť, pretože náš východný súper môže byť ešte našim úhlaným sokom v boji o udržanie v najvyššej lige. Nepodarilo sa nám však zvíťaziť a dôležité body si pripísal Slavoj Trebišov. Presne rovnaký výsledok sa zrodil aj v kategórií U14. Viac už tréneri Vernarec a Rehák. Slavoj Trebišov – FK Poprad (U15) 2:1 (1:0), Góly: Odrobina. Slavoj Trebišov – FK Poprad (U14) 2:1 (1:0), Góly: Kopáč

Tréner Jozef Vernarec: Zápas sa hral na katastrofálnom ihrisku, kde sa vôbec nedalo kombinovať. Prvý polčas bol bojovný z oboch strán, súper dal z brejku gól. Mali sme pár šancí, no nevyužili sme ich. Po zmene strán sme boli oveľa aktívnejší, dali sme gól a mali niekoľko čistých šancí. Súper v určitých chvíľach len odkopával lopty, nechcel ani hrať. Bohužiaľ sme dostali gól v poslednej minúte zápasu, z ojedinelej šance. Sme sklamaní, no ideme ďalej.

Tréner Vladimír Rehák: Na hroznom teréne sme odohrali ďalší zápas, kde v úvode boli domáci viacej zžitý s „trávnatou“ plochou, ale postupne sme sa dostávali do tempa i do kombinácií. Pri konci polčasu sme nedostúpili dôsledne v obrane domáceho útočníka a prehrávali sme 1:0. Po zmene strán bola na našom tíme vidieť jasná snaha o vyrovnanie, čo sa nám aj podarilo peknou strelou Kopáča. Chceli sme strhnúť víťazstvo na svoju stranu, ale tesne pred koncom zápasu sme si dali nešťastný vlastný gól. Čas na vyrovnanie už bol krátky a tak sme odišli s tesnou prehrou. Chlapci sa aj na veľmi ťažkom teréne snažili hrať kombinačný futbal, začo ich chcem pochváliť.

V kategórii mladších žiakov sa často rodia výsledky s obrovskými gólovými nádielkami. Dnes sme sa v oboch prípadoch ocitli na strane strelcov a podarilo sa nám na domácej pôde zvíťaziť peknými výsledkami. Zaujímavý je najmä zápas kategórie U12, kde góly padali približne každú druhú minútu…

FK Poprad (U13) – MFK Vranov nad Topľou 16:4 (8:2), Góly: 3x Rybovič, 3x Kučera, 2x Rodák, 2x Novák, Dianovský, Odrobina, Dulák, Paulo, Vaľko, Veselý. FK Poprad (U12) – MFK Vranov nad Topľou 42:3 (18:1), Góly: 8x Bukovinský, 5x Orság, 5x Kendra, 4x Maličký, 4x Kuraj, 3x Ďurčo, 3x Justh, 3x Murín, 2x Rataj, 2x Vrbjar, Svistík, Brejčák, Kapsdorfer

Tréner Peter Handzuš: V prvej minúte sme dali gól. To nás nakoplo k veľmi dobrému výkonu. Súpera sme predčili po všetkých stránkach a aj gólovo sme sa presadili po krásnych kombináciách. Všetci hráči podali výborný výkon.

Tréner Boris Rigo: Po dvoch slabších výkonoch v predchádzajúcich kolách sme si chceli napraviť chuť. Od začiatku sme zatlačili súpera do defenzívy a vyvinuli tlak. Darila sa nám kombinácia, chlapci sa presadzovali v súbojoch 1:1 a s tým zákonite prichádzali šance, ktoré sme tentoraz s prehľadom premieňali. Súper po inkasovaných góloch pôsobil odovzdaným dojmom, my sme počas celého zápasu išli naplno a chlapci plnili všetko, čo sme si povedali a čo sme chceli hrať. Chválim celý kolektív.

Popri gólových sústach chlapcov nechceli ostať v úzadí ani naše dievčatá, ktoré si taktiež dopriali niekoľko gólov na účet Vranova. Zrodilo sa niekoľko hetrikov a dievčatá na súperovej pôde pohodlne zvíťazili. MFK Vranov nad Topľou – FK Poprad (dievčatá) 0:16 (0:5), Góly: 4x Hazyová, 3x Barillová, 3x Pitoňáková, 2x Luštiková, 2x Bukovinská, Davidová, Cimermanová

Tréner Slavomír Šoltýs: V dnešnom zápase sme si z chuti zahrali a mohli sme si vyskúšať viacero herných kombinácií a systémov. Dievčatá podali dobrý výkon a urobili si svoj rekord v počte strelených gólov. Premiérovo sa presadili Davidová a Cimermanová.