FK Poprad


Oficiálna stránka

Nedeľňajším súbojom v Trebišove odštartujú futbalisti druholigového FK Poprad trojzápasovú sériu majstrovských duelov na ihriskách súperov. Úvodný výkop stretnutia je na východe republiky o 15.30 hod.

Rozbehnutých Popradčanov sa pokúsi zastaviť tím, ktorý je nepríjemný predovšetkým na domácom ihrisku. Všetkých doterajších deväť bodov získal Slavoj pred svojimi fanúšikmi. Vonku zaknihoval päť prehier, doma trikrát vyhral (Žilina B, L. Mikuláš, Sp. Nová Ves) a raz prehral, keď podľahol 0:1 Lokomotíve Košice.

„Na Trebišov sa musíme kvalitne pripraviť, aby sme domov prišli s tromi bodmi. Keď budeme hrať svoju hru, verím, že sa nám tam podarí vyhrať,“ povedal pred nedeľňajším zápasom obranca FK Poprad Lukáš Urbanič.

Štefan Holiš - FK Poprad
V stredu hral FK Poprad v Petržalke, v nedeľu ide do Trebišova

Slavoj bude hrýzť

Bielo-modrí sú vo forme a tú chcú potvrdiť aj v Trebišove. Ostatné dva majstrovské aj pohárové zápasy vyhrali na nulu pri celkovom skóre 15:0.

„Do každého zápasu musíme ísť od začiatku na sto percent. Je jedno, či to je mužstvo z vrchu alebo zo spodku tabuľky. Aj do Trebišova si ideme po tri body. Verím, že sa nám podarí natiahnuť našu víťaznú sériu,“ zaželal si popradský stredopoliar Michal Horodník. Hoci v tabuľke patrí Slavoju až 12. priečka, na Zemplíne vedia poriadne potrápiť každého súpera. „Dúfam, že to zvládneme, lebo vieme, že domáci určite budú hrýzť do poslednej sekundy,“ dvihol varovný prst Horodník.

FK Poprad
Budeme sa takto tešiť aj v Trebišove?

Čaká ich húževnatý domáci tím

Na „horúcej pôde“ v Trebišove treba byť pripravení na všetko a hlavne nič nepodceniť. Veľmi dobre to vie aj asistent trénera FK Poprad Mikuláš Dvorožňák.

„V tejto druholigovej súťaži asi nie je ľahké mužstvo. Presvedčili sa o tom aj tímy z vyšších pozícií, že nie je ľahké hrať s celkami zo spodnej časti tabuľky. V Trebišove nás určite čaká húževnatý domáci tím. Na ihrisku musíme odovzdať všetko, aby sme boli úspešní. Chlapcov pripravíme tak, aby boli odolní v osobných súbojoch. Psychiku si naladili aj naposledy v Petržalke. Verím, že dobrá atmosféra, ktorá je v šatni sa prenesie aj do ďalších zápasov v súťaži. Nehráme defenzívne, ale snažíme sa držať loptu pod kontrolou. To, že chceme hrať útočný futbal znamená, že obrana nie je preťažená,“ konštatoval Dvorožňák.